Hücreleri Yenilemesi İle Meşhur Kantaron Yağının Verimleri

Kantaron, 14. Asırdan itibaren kullanılan, her yörede bulunabilen ve üzerinde sarı çiçekler açan şifalı bir nebattır. Millet arasında sarı kantaron veya binbirdelik otu olarak öğrenilir. Çiçeklerinden ve köklerinden yararlanan kantaron nebatının sıhhate mucizevi derecede verimleri bulunmaktadır.

Şemsiye biçiminde açan kantaron altın sarısında olmakla beraber çiçekleri beş parçaya parçalar. Kenarlarında koyu siyah renkli tüylerle çevrilmiş hoşluğuyla bütün bir tabiat harikasıdır.

Kantaron nebatını yüksek ışığa karşı yakaladığınızda, içerisinde bol ölçüde bulunan yağ guddeleri noktacıklar halinde ortaya çıkıyor. İşte bu beliren yağ noktalarından dolayı bu nebata “binbirdenlik” lakabı verilmiştir.

Kantaron yağının verimleri

Tabiatnın olağanüstü nebatları arasında bulunan kantaron daha önceki çağlardan günümüze kadar gelerek pek çok sıhhat probleminin rehabilitasyonunda kullanılabilmektedir.

Ağızdan da harcanabilen kantaron yağı daha çok harici olarak kullanılmaktadır. Cilt ve ten hastalıkları üzerinde olağanüstü tesirleri bulunan kantaron yağının eşsiz verimleri bulunmaktadır.

* Bedendeki mikrobun kırılması ve enfeksiyon hastalıklarının rehabilitasyonunda ehemmiyetli rol oynamaktadır.

* Güçlü antiseptik özelliğiyle sarih yaralarda ve kesiklerde rehabilitasyon emeliyle kullanılan kantaron yağı mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Ayrıca natürel bir bal ile karıştırılarak kanamalar için kullanıldığında kanamayı durdurur. Bal ve yağı karıştırarak en natürel ve tesirli bir antibiyotik elde edebilirsiniz.

* Özellikle cilt üzerinde rakamsız verimi ile cildi ölü hücrelerden temizleten kantaron yağı hücrelerin yenilenmesini desteklemektedir.

* Çocuklarda pişik rehabilitasyonu için de kantaron yağını seçim edebilirsiniz. Ayrıca karın sızısı bulunan bebekler için bebeğin karnına kantaron yağı ile masaj yaparak bebeğin gevşemesini sağlayabilirsiniz.

* Romatizmal ve eklem sızılarının dinmesine destekçi olur.

* Ülser veya eşi hastalıkların alana getirdiği mide sızılarını gevşetmeye destekçi olur.

* Bedendeki kan şekerinin yükselmesi vaziyetinde ağızdan alım ile kan şekerinin düşürülmesini sağlayabilirsiniz.

* Ciltte yağlanma, kir, sivilce, iltihaplı sivilce gibi tüm cilt meselelerine karşı kantaron yağı tüm cilt problemlerini ortadan kaldırmakta ve cilde pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır.

* İç ve dış varis rehabilitasyonu için de büyük tesirleri bulunmaktadır.

Kantaron otunun verimleri ve kullanımı ile iligili alttaki videoları da izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın