Hurma İle Yoğurdu Beraber Yiyin 1 Haftada 7 Kilo Verin Göbek Yağlarınızdan Kurtulun

Haftada 5 ile 7 kilo arasında zayıflatan hurma yoğurt perhizi şanlı beslenme uzmanı Ender Saraç’ın en çok seçim edilen perhizi. Günde 21 hurma ile hudutlu olan perhizle 7 günde 5 kilo veriliyor. Bu perhiz göbeğini eritmek isteyenler için birebir. İşte haftada 7 kilo verdiren hurma yoğurt perhizi…

Nisan mayıs ayları bedenin en süratli kilo verdiği aylardır. Bu aylarda kış kilolarını süratlice atmak isteyenler için haftada 5 ila 7 kilo arasında zayıflatan hurma yoğurt perhizini öneriyoruz. Ender Saraç’ın en çok seçim edilen perhizlerinden biri olan hurma yoğurt perhizinde su dışında yemek yok. Bu perhizin en ehemmiyetli özelliği göbek yağlarını eritmesi. Kabızlık ve hazımsızlık meseleyi olanlar için de hurma yoğurt perhizi eşsiz bir zayıflama yöntemi. Bu perhiz sert kazançsa, 15 günde 7 kilo verebileceğiniz ve yeniden hurma ile yapılan seçenek bir perhiz tasarıyı da var.

İşte haftada 7 kilo verdiren hurma yoğurt perhizi;

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, şahsı uzun vakit tok yakalayan ve böylece zayıflamakta ehemmiyetli rol oynayan şahane bir gıdadır. Yüksek fibrin içeriği sayesinde kabızlığı ve hazımsızlığı önleyen hurma kalori bakımından da balanslı. Kuru bir orta boy hurmanın kalorisi 42’den fazla değildir. Haliyle bu perhizde günlük 900 kalori almış olacaksınız.

HURMA PERHİZİ: Ender Saraç nasihatli bu perhizde hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında birşey yok. Günde en fazla harcanacak hurma rakamı da 21. Bu perhiz 7 gün süresince ara verilmeden yapılıyor. Perhizin sonunda vereceğiniz kilo 5 ile 7 arasında değişiyor. Perhizi uygularken günde en az 40 dakika yüremeniz isteniyor.

HURMA PERHİZİ NASIL YAPILIR: Hurma perhizi hem göbek eriten hem de kilo verdiren bir perhizdir. Her öğünde 7 adet hurma ve bir kase light yoğurt olmak üzere günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase light yoğurt harcanması gerekir. Hurma yoğurt perhizini yaparken gün boyu bol su içerek perhizin aktifliğini artırabilirsiniz.

HURMALARI DÜNDEN SUYA YATIRIN: Hurma perhizinin tesirini artırmak ve kalorisini düşürmek için önereceğimiz bu operasyonu yapın. Hurma perhizi yapmadan evvel ertesi gün harcayacağınız 21 adet hurmayı bıçakla ortadan ikiye kesip suya koyun. Suda bekletilen hurmanın laksatif başka bir deyişle bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı tesiri çoğalıyor. Böylece tok yakalama özelliği bir kaç katına çıkıyor.

HURMA PERHİZİ PROGRAMI: Hurma perhizinde ara öğünler yok. Yalnızca hudutsuz su ve yeşil çay özgür. Hurma yoğurt perhizinde öğünler şu biçimde:

  • Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
  • Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
  • Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

PERHİZLE ALAKALI EHEMMİYETLİ ANEKDOT: Hurma perhizi süresince günde toplam 21 adet kadar hurma harcama hakkınız vardır. Bunun üstüne asla çıkmayın. Yoğurt kalsiyum oranı yüksek bir yiyecek olduğundan, perhiz yaparken kemiklerinizi gözetip, erimesini önleyecektir. Haliyle yoğurdu sakın yetersiz etmeyin. Perhiz sırasında 10-12 bardak su için. Şekersiz yeşil çay veya muhtelif nebat, meyve çayları da tüketebilirsiniz.

7 GÜN SONRA ARA VERİN: Hurma yoğurt perhizini 7 gün uygulayın. Hurmanın tok yakalayıcı olması ve içinde bulunan vitaminle mineraller sayesinde enerji kaybı, halsizlik meseleleri gibi sıhhat meseleleri yaşamazsınız. Perhizi 7 günden fazla uzatmayın. Bir kaç hafta ara verdikten sonra tekerrür yapabilirsiniz. Hamileler ve şeker hastaları için bu perhiz uygun değildir. Her perhizde olduğu gibi sıhhat meseleyi olanlar kesinlikle hekimine danışmalı.

“Hurma İle Yoğurdu Beraber Yiyin 1 Haftada 7 Kilo Verin Göbek Yağlarınızdan Kurtulun” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın