Esrarengiz ve tesirli seçenek tıp usulleri

Gün içerisinde alana gelen kazaları ve kolay hastalıkları elinizin altında bulunan malzemelerle rehabilitasyon edebilmeniz muhtemel. Bir Hayli ev imali başka bir deyişle seçenek tıp olarak adlandırılan sıhhatli çözümler hastalığınız ya da rahatsızlığınızda size destekçi olabiliyor. İşte sizler için incelediğimiz esrarengiz seçenek tıp usulleri…

Mümkün bir rahatsızlığınızı elinizin altında bulunan malzemelerle rehabilitasyon edebilmeniz muhtemel. Üstelik azıcıktan vereceğimiz usuller hem oldukça pratik hem de oldukça natürel.

İşte sizler için incelediğimiz hem tesirli hem de natürel seçenek tıp usulleri…

Yanıklar

Güneşten veya rastgele bir ısıdan cildinizde alana gelen yanığı poşet çay usulüyle rehabilitasyon edebilirsiniz.

Siyah çayın içerisinde yer alan tannik maddesinin asitli yanıkları iyileştirmede oldukça tesirli olduğu söylenmektedir.

Karbonatlı su

Sivrisinek ısırıklarını ve arı sokmalarını karbonatlı su usulü ile rehabilitasyon edebilirsiniz. Bir kaşık karbonat ile suyu karıştırıp, sinek ısırığı olan bölgeye ve arı sokan bölgeye sürebilirsiniz.

Aynı zamanda sivrisineğin çok fazla olduğu bir etrafta ayağınıza bir ölçü karbonatlı su dökerseniz sivrisinekleri uzaklaştırabilirsiniz.

Siğiller için selobant

Selobantlar çok pratikler ve her işi görüyorlar. Hatta siğilleri dahi geçiriyorlar. Slobant, siğilleri evvel gerdirir sonra da yok olmalarına destekçi olur.

Eğer siğiliniz 6 günlük veya daha uzun müddettir varsa, siğillerin üzerindeki ölü teni çıkarana dek selobantı yapıştırıp çekin. Kolay ve pratik.

Nane koklayın

Sabahları bitkin uyanıyorsanız ve gün içerisinde ayılmakta eforluk sürüklüyorsanız yüklü ölçüde kafein almak yerine nane koklayabilirsiniz.

Nane koklamak gün içerisinde dinamik sezmenize destekçi olacaktır.

Bir cevap yazın