İncir Yaprağının Bereketleri, İNCİR’deki Saklı Faydalar

Dostlarımın nasihatiyle herşey çok değişti. Yapraklar sayesinde artık diyabetten kurtuldum

İncir Yaprakları Diyabete Natürel Çözüm olabilir mi?

Diyabete karşı tüm umutları yitirmişken, her şey böyle değişti; DİYABETİ NASIL YENDİM?

Yapılan araştırmalarda incir yaprağı ekstresinin şeker hastalarında kan glukoz kıymetinin ehemmiyetli miktarda düşürdüğü, insülin kullanan şeker hastalarında daha az insulin dozuna lüzum dinlediğini göstermiştir. Bu biçimde ilaç yan tesirlerinin de eksilmesini de sağlıyor. Bunun haricinde incir yaprağı ekstresinin kullanımında tokluk kan şekerinin de hakimiyet altında yakalanabileceğini göstermiştir.

6 Sene süresince hekimim bana insülin kullanıp kan şekerini banale çevirmem gerektiğini söyledi ve daha farklı bir hayli ilaç kullanarak diyabet hastalığının suratından bir hayli kasvet yaşadım.

Dostlarımın beni bir şifacıya manipülasyonu sayesinde, her şey çok değişti. Bana önerilen bu natürel çay sayesinde diyabetten artık kurtuldum.

İncir yaprakları, kandaki glükozu astrenjan ve tertip edici özellikleri ile doğuya has şifa tasvirlerinde çok iyi öğrenilir, bu sebeple diyabetin natürel rehabilitasyonuna dayanak olarak çok ehemmiyetli bir yer kaplar.

Muhtemelen insanların çoğu incir ağaçlarının çok yararlı gıdalara dahil olduğunu öğrenmiyordur. Ancak bu bereketi yalnızca çok lezzetli ve sıhhatli meyvesi vermez, ayrıca yaprakları da sıhhatimiz için çok değerlidir.

İNCİR YAPRAKLARI VE DİYABET

İncir yaprakları yüksek ölçüde natürel insülin kapsar, bu sebeple yaprağını harcamak, insülin enjekte etme gereksinimini eksiltir. Şeker hastalığı olanlar için harikulade natürel bir usul olabilir.

İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

İncir Yaprakları Çayı: Üç incir yaprağını yarım litre suda koyun ve 15 dakika kaynatın. İçme suyu olarak kullanın, bir ay içinde neticeleri görmeye başlayacaksınız.

Bu çayın iyi geldiği başka kullanım alanları:

Trigliseritlerin seviyesinin düşürülmesinde incir yaprakları:
İncir yaprakları bedendeki trigliseritlerin seviyesini düşürür, bu sebeple kumpaslı olarak harcanması gerekir; bu da kalp krizi ve obeziteyi önler.

Ülsere karşı incir yaprağı

Ülser karşısında iyi bir derman olarak; incir yapraklarını çiğneyin ve ortaya çıkan suyu yutun.

İncir bolca lif kapsar

İncir, en çok lif kapsayan meyvelerden biridir bu surattan onu harcamak sindirim sistemine yararlı olacaktır. Öte yandan, bedenimizin sindirim sistemini süratlendirdiği için, obez insanların veya kilo vermek isteyenlerin de harcaması önerilir. Aynı zamanda kabızlığa karşı gayret eden natürel bir müshildir.

Bronşit

İncir yapraklarıyla, bronşit, astım ve değişik solunum yollu hastalıkları için evde hazırlanabilecek iyi bir rehabilitasyon olacaktır.

Kan basıncı

Lif, ehemmiyetli ölçüde potasyum kaynağı olup, aynı zamanda kan tazyikini hakimiyet altına alabilecek mineral yuvasıdır, bu sebeple bu meyveyi hipertansiyon hastalarının da harcaması önerilir.

Çalışmalar incirlerin antioksidan özelliğe sahip olduğunu göstermiştir. Bedendeki bu bileşenlerin çoğalmasını sağlamak için her gün iki orta boy kuru incir tüketin.

Kemik Bedelleri Yoğunluğu

İncir ayrıca bedenimiz için iyi bir kalsiyum ambarıdır ve kemik yoğunluğunu da takviyeler. Kemikleri eforsuzlaştıran idrar yoluyla atılan kalsiyum kaybını önler. Bu özelliğiyle de kemikleri büyük miktarda etkilenen menapoza girmiş bayanların özellikle harcayacağı ehemmiyetli bir meyve haline kazanç.

O zaman, bu lezzetli meyveyi yevmiye beslenmemize dahil etmeye başlıyoruz. Mutlu olun vebu meyve ve yapraklarından bedeninizin yararlanın.

İNCİR MEYVESİ BEREKETLERİ

Akciğerlerin arınmasına dayanakçı olması, balgam söktürücü eforundan kazanç.  Bu sebeple, bronşit, soğuk algınlığı, fazlamukus gibi solunum yolu hastalıklarını tutulursanız incir yaprakları ve meyveleri size iyi gelecektir.

Bu meyve, mukus aşırılığının ortadan kaldırılmasına ve daha rahat sezmemize dayanakçı olacaktır.

Müshil olarak tesiri de dikkate alınmalıdır, bu sebeple kabızlık ya da midede mesele yaşıyorsanız incir alımını şiddetle öneri ederiz. Bağırsakları iyileştirmek için iyi bir destektir.

Buna ek olarak, antiromatizmal özelliklere atfedildiğinden, bu hastalığın aile geçmişinde kemik hastalığı olan fertlere de incir harcamaları önerili.

Bunun yanı sıra kumpaslı spor yapanlar ve eklemleri yıpranmaya maruz vazgeçen kimseler de bu meyve ve yapraklarından yararlanmalıdır. Herkes incir yiyebilir, perhizinize hemen dahil faktörüz önerilir, zira basitçe hazmedilebilen bir yiyecektir, çok süratli hazmedilmesinin yanı sıra midemiz korunur, böylece gastrit yaradılışına ve mide ekşimesi, reflü gibi hastalıkların da oluşmasını önlemeye destekçidir… Bu gıda sindiriminize ve genel sıhhat kondisyonunuza da yardım olacaktır.

Karaciğerde ve böbrekte oluşan taşlardan kurtulmak için iki inciri ezin, üzerine biber ya da zencefil ilave edip macun kıvamına gelene kadar ezmeye devam edin. Kurtulana kadar da günlük olarak tüketin.

okuduysak incirin bu mucizelerini paylaşmayı unutmayın.. Sıhhat dolu günler dilerim.

Bir cevap yazın