İnsanda Ödem ve Kabarıklığın Zerresini Vazgeçmeyen Gıda

Ödem ve kabarıklık problemini yazacağımız 8 gıda ile ortadan kaldırabilirsiniz. Ödem ve kabarıklık kadınları oldukça rahatsız eden ve kasvete sokan bir problemdir. Siz saglikhaberleri.com.tr okurlarına önereceğimiz besinlerle bu problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Bazen aşırıdan birkaç kilo aldığınızı düşünebilirsiniz, ancak asılda olan şey ödem birikimidir. Bunun sebebi çok fazla tuz harcamanız, böbreklerinizi çok zorlamanız, yaşadığınız hormonal balanssızlıklar ya da bedeninizdeki akışkanları basmakalıp yollardan atamamanız olabilir.

Yaş ilerledikçe ve metabolizma sürati yavaşladıkça bel bölgesinde yağ ve bedende fazla ödem birikmesi özellikle bayanlar için gayet klasiktir. Bu yazımızda, bedeninizdeki size ağırlık ve kabarıklık hissi veren tüm fazla akışkanlardan kurtulmanıza dayanak edecek  8 yiyecek önereceğiz..

Maydanoz

Sabahları harcayacağınız yarım kase maydanoz ödem ve kabarıklık için en tesirli yiyeceklerden biridir.

Nar Veya Nar Suyu

Özellikle taze nardan elde edilmiş nar suyu, ödem attırıcı tesire sahiptir. Ancak şeker rahatsızlığı bulunanların nar suyunu hangi ölçüde harcaması gerektiğini doktoruna danışarak bilmesi gerekmektedir.

Muz

Muz, içeriğinde bulunan potasyum ile bedendeki ödemleri yok etmeye oldukça bereketli bir meyvedir. Bununla beraber insan bedenin lüzumu olan natürel şekerin alınmasını da sağlamaktadır. Muzun tüm bu verimlerinin yanında saklı eforu ise, bedenimizin hoş kokmasına bereketli olmasıdır.

Ananas

Natürel detoks olarak da öğrenilen ananası market raflarında her mevsim bulabilirsiniz. Ödem ve kabarıklık için ananası parçalara ufalayarak meyve suyu şeklinde de harcayabilirsiniz.

Yeşil Çay

Bitki çayları arasında yeşil çayın yeri herzaman ayrı olmuştur. Fakat bu şahane çayı yüksek ölçüde içmemek gerekiyor. Aksi halde kalp çarpıntısına neden olabilmektedir.

Salatalık

Salatalık sıhhat için hazırlanan listelerde herzaman ilk sıralarda yer bulmuştur. Bünyesinde mevcut olan su ölçüsüyle gereksinimimizi de karşılamaya bereketli olmaktadır. Taze salatalık mideyi gevşetici faydasıda bulunmaktadır.

Yoğurt

Ödem ve kabarıklık için kullanacağımız az yağlı yoğurdu rastgele bir bakkaldan alabilir, yada daha da hoşu yoğurdumuzu kendimiz yapabiliriz. Detoks meşrubatları ve smoothielerin de liste başında bulunan yoğurdun prebiyotik tesiri ödemlerden kurtulmaya bereketli olmaktadır.

Su

Bol bol su harcamak, ödemlerden ve kabarıklıklardan kurtulmanın en ehemmiyetli kaideyidir. Günlük 1,5 litre ve üzerinde su harcamak gerekmektedir. fakat arka arkaya içilen su beden için zararli olabilmektedir. Su tüketimini gün içerisine yaymak en uygun tercih olacaktır.

Ayrıca dip anekdot olarak belirtmek gerekirse, kızartmalar, kafein, gazlı meşrubatlar, hazır soslar, tuz ve sodyum tüketimini de asgariye indirmek ödem ve kabarıklıklardan kurtulmada oldukça ehemmiyetlidir. Aşinayı üzere gazlı ve kafein barındıran meşrubatlar sıhhat açısından da oldukça tehlikeli sayılır. Sıhhatlı beslenmek her fert için değerlidir.

Ödem Atıcı Nebatsal Kür ile Süratli Zayıflama ve Sıkılaşma Prof. Dr. Saraçoğlu

Süratli zayıflamak ve sıkılaşmak istiyorsanız, öncelikle bedeninizde biriken ödemleri atmanız gerekir. Bunu basit bir biçimde muvaffak olmanın usulü ise, ödem atıcı yiyecekler ile hazırlanan karışımı harcamak…

İşte, işin uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan ödem attıran nebatsal kür tanımı:

Malzemeler

  • Yarım demet maydanoz
  • 1 su kadehi maden suyu
  • 1 tatlı kaşığı zencefil
  • Yarım limon
  • 1 adet salatalık
  • Yarım elma

Hazırlanışı

Yukarıda belirtilen tüm malzemeleri mutfak robotunda sürükledikten sonra, günde bir kaç kere aç karna için. Andırdırma; Hekim hakimiyetinde olmak koşuluyla emziren anneler kullanabilir. İstenen kiloya düşene kadar her gün içebilirsiniz. Taze, kök veya toz zencefil kullanılabilir. Varsa dereotu veya taze nane de ilave edilebilir.

“İnsanda Ödem ve Kabarıklığın Zerresini Vazgeçmeyen Gıda” için bir yorum

  1. Limon maydanoz suyu ve sarımsak karışımını denilen sürece değişimli olarak kullandım fakat vucudumdaki değişiklikleri pek anlayamadım bu karışımdan fayda gören varmı diye bende tatbik edenlere sormak istiyorum.

Bir cevap yazın