IQ Seviyenizi Bir Haftada yüzde kırk Çoğaldıracak Bomba Program

İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi Biyomedikal Kısmı’nden Prof. Mark Lythgoes, 1 hafta sürecek bir programla IQ seviyesinin %40 çoğaldırılabileceğini öngörüyor.

Çok iddialı bir başlık olduğunun biz de farkındayız fakat bunu biz değil, İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi Biyomedikal Kısmı’nden Prof. Mark Lythgoes söylüyor. Prof. Lythgoes’a göre beyin, rastgele bir adaledeki gibi, yapılacak egzersizlerle olduğundan çok daha eforlu bir hale getirilebilecek bir yapıya sahip.

Bir haftalık bir program tertip eden ve katılan 100 şahsın IQ’larında vasati %40’lık bir artışolduğunu dile getiren Prof. Lythgoes’un programı ise şu biçimde:

Pazartesi
İşe ya da mektebe yürüyerek, bisikletle ya da daha evvel hiç kullanmadığınız bir vasıtayla gidin. Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin.

Salı
Bilmediğiniz sözcüklerin anlamlarını lügatten bilin ve bu sözcükleri günlük konuşmalarınızda kullanmaya çalışın.

Çarşamba
Yoga, pilates ya da meditasyon derslerine müracaat etin. Bu vesileyle daha evvel tanımadığınız insanlarla diyalog kurun.

Perşembe
İş yerine daha evvel hiç kullanmadığınız başka bir yolu sınayarak gitmeye çalışın. Televizyonlardaki -ya da internetteki- ciddi bilgi programlarını izleyin.

Cuma
Genellikle hafta sonu tatili evveli insanlar, iş yeri çıkışında bir bara ya da kafeye giderek içki ya da kafein harcarlar. Cuma günlerinin bırakılmazı olan bu alışkanlığınızı ne yazık ki terk etmek zorundasınız.

Cumartesi
Dişinizi, olağanda hangi elinizi kullanıyorsanız öbür elinizi kullanarak fırçalayın. Gözünüzü kapatarak duş alın.

Pazar
Sabah kahvaltısı sonrası bulmaca çözün ve ardından kısa bir yürüyüşe çıkın.

Program aynen bu biçimde. Yapılması pek de güç değil gibi görünüyor, ne dersiniz? En azından sınayalım ne kaybederiz?

Lütfen paylaşalım.

Bir cevap yazın