İştahınızı Eksiltecek 10 Yiyecek

Uzun vakit tok yakalayan ve iştahı eksilten yiyecekler perhizlerin galibiyetli olmasını sağlayan faktörlerin başında geliyor. İşte sizi tok meblağken iştahınızı eksiltecek sıhhatli yiyecekler…

Her pazartesi başlayan perhizler çoğu zaman galibiyet ile son bulmaz. Perhiz yaparken çoğu zaman çok aç sezersiniz ve böylece perhizden tez bir biçimde bırakırsınız. Fakat bu yanlışı doğru beslenmeyle düzeltebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey sizi uzun vakit tok yakalayan besinleri harcamak olacaktır. Bazı gıdalar beyninize sinyal yollar ve iştahınızın eksilmesine takviyeci olur. İşte iştahınızı eksiltecek yiyecekler…

Elma

Elma muhteşem bir lif kaynağıdır ve içerisinde bulunan yüksek su oranı ile tok sezmenizi sağlar. Elmanın içerisinde bulunan pektin kan şekerinizi tertip etmeye takviyeci olur. Elmayı ara öğünlerinizde harcayabilirsiniz.

Avokado

Avokadonun içerisinde bulunan sıhhatli yağlar ve lifler tok kalmanıza takviyeci olur. Ayrıca en iyi yağ yakan meyvelerden biri olmasıyla kilo vermede etkilidir

Tarçın

Tarçın kan şekerinizi düşürmenizi sağlar. Aynı zamanda tatlı isteğini de giderir. İştahınızın eksilmesine takviyeci olur. Süte tarçın katarak ara öğünlerinizde harcayabilirsiniz.

Bitter çikolata

İçerisinde yüzde 70 kakao olan çikolataları seçim edin. Bitter çikolatadaki acı tat iştahınızı eksiltmek için beyne sinyal yollar ve tokluk hissi verir.

Yumurta

Yumurta bütün bir protein kaynağıdır. Sabah kahvaltılarınızda yumurta harcarsanız sizi uzun vakit tok meblağ.

Kurubaklagiller

Kurubaklagiller ailesinde yer alan mercimek, nohut, kuru fasulye, barbunyayı sofralarınızdan beceriksiz etmeyin. Protein ve lif açısından çok zengin olan kurubaklagiller sizi uzun vakit tok meblağ. İştahınızı hakimiyet altına alır.

Yoğurt

Proteini yüksek gıdalar arasında yer alan yoğurdu ara öğünlerde veya yemeklerin yanında kumpaslı olarak harcayabilirsiniz. Yoğurt, uzun vakit tok kalmanızı sağlar ve iştahınızı azaltır.

Brokoli

Lif güzergahından zengin olan brokoli hem kalorisi düşük hem de oldukça sıhhatli yiyeceklerden. Brokoli açlık hissinizi yok eder ve sizi tok meblağ.

Badem

En bereketli kuruyemişlerden biri olan badem sayesinde iştahınızı hakimiyet altına alabilirsiniz. Ara öğünlerinizde günde bir avuç bademi harcayabilirsiniz.

Acı biber

Acı biberin içerisinde yer alan kapsaisin maddesi iştahınızı hakimiyet altına alır. Yemeklerinizde veya salatalarınızda acı biberi sık sık harcayabilirsiniz.

Bir cevap yazın