İşte evimizdeki risk göz göre göre kan-ser oluyoruz

Göz göre göre kan-ser oluyoruz işte evimizdeki teh-like: Hamile bayanları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından,halıların pakliğine kadar çevremizdeki bir çok etkenin kan-sere neden olabileceğini belirtti. Bakın Topuz hangi ihtarlarda bulundu..

.İNSANLIK ÇABASI Çabasının ulusu ka-n-serden gözetmek olduğunu, rehabilitasyonun sonra geldiğini, söyleyen Prof. Topuz, “Yediğimiz yiyecekler, kullandığımız eşyalar ka-n-ser olmamıza neden olabilir. Çevremiz hastalık yapıcılarla dolu. Ka-n-ser de dalga dalga geliyor. 2020 senesinde 20 milyon insan ka-n-sere tutulacak. Ama kendimize gözetirsek bunu 15 milyona indirebiliriz. O surattan gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu ahlakı vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer” dedi.

EKONOMİYİ KURTARIN Bir insanın ka-n-ser olması gidişatında devlete ve ulusa verdiği hasarın milyarlarca dolar olduğunu vurgulayan Prof. Topuz, “Anlattıklarımı uygulayıp sağlığınıza gözetirseniz, Türkiye’nin ekonomisine de katkı koyarsınız” dedi.

İşte Prof. Dr. Erkan Topuz’un söylemeleri:Konutta, cadde pabuçlarıyla dolaşılmamalı
Şayet evde kundura ile dolaşıyorsak dışarıdan geldiğimiz pabuçları çıkartıp başka bir kundura giymeliyiz. Zira dışarıda giydiğimiz kundura ile eve soktuğumuz pestisitler ka-n-serin en ehemmiyetli nedenlerinden bir tanesidir. Pestisit: Tarım mahsulleri, kimyeviler, egzozdan çıkan gazlar vs

En riskli yer: Halı Halı tam pestisitleri meblağ. Bu sebeple halıların pakliğine dikkat ediniz. Deterjan yerine sirkeli su ile silin. Deterjan kullanırken emin eldiven giyilmeli. Plastik eldiven kullanmayın, içine izci eldiveni giyin. Zira deterjanlar alerjiktir ve küçük dozlarda alındığı takdirde kronik olarak ka-n-serojendir. İzci eldiveni: Pamuk eldiven

Bulaşık aygıtında kullandığınız deterjan da petrol mahsulü, başka bir deyişle ka-n-serojen ne kadar devirirse devirensin yıkıntılar kalabilir. Şayet sıhhatinizi düşünüyorsanız çıkardığınız bulaşıkları sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.

Her türlü deterjandan kaçının Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu seçiniz. Ellerinizi, bedeninizi devirirken hakiki zeytinyağ, defne veya fıstık yağından yapılan hakiki sabunlar da seçilebilir. Bunları misal olarak söylüyorum. Deterjandan sakınınız.

Beyaz olan her türlü iç çamaşırı, yeni alındığında en az 2 kere kaynatılmalı. Zira bunlar beyazlatılmak için ka-n*-serojen maddelerle yıkanıyor.Ka-n-serle çaba anne karnında başlar

Anne adayları fazla ölçüde vitamin almaktan sakınsınlar. Zira şuursuzca alınınca vitaminin içindeki kobalt, bazı fazla ölçüde minareller çocukta birikime neden olabilir ve ka-*n-sere neden olabilir.

Her bir renkte bir şeyler var. Gökkuşağının 7 rengi, nerde bulunuyorsa, günde en azından 3-5 tane yenmeli. Hamileler, haftada 2 kere kırmızı et yemeli Hamileler özellikle balıkla beslensinler. Sıhhatli bir insanın ka-n-sere tutulmaması için, bebeğin daha anne rahmindeyken bedeninin mukavemetinin çoğalması lazım.

Oda spreyleri doğrudan doğruya petrol menşeli. Zehiri soluyoruz. Bağışıklık sistemimizi bozuyor. Sebzeler, mevsiminde dondurulup saklanmalı. Yalnız bir kere çözülünce onu emin pişirin. Mikro dalgada bir kere ısıtın. Ateşte ısıttıklarımızda ise bir kere ısıtınız. Zira bir dahaki sefere DNA’yı bozar. DNA kırılması da ka-n-serojene yol açar.

Radyasyon; kronik olarak ka-n-sere en çok yanaştıran etkenlerden biri. Televizyondan çok uzak duralım.Çocuklara haftada iki kere balık çorbası ama içine zerdeçal koymak suretiyle yedirelim.
Hamileler haftada 1 kilo balık harcamalı Bu ölçünün üzerinde balık harcanmasına karşıyız. Zira en sterilize balıkta dahi az ölçüde civa vardır. Bu balıklar dip balıkları olmamalı. Somon veya yüzey balığı, Akdeniz, Ege balığı olmalı.

Kızartma için en uygun yağ; kanola yağı, onun dışında birinci alternatifimiz zeytinyağdır. Fındıkyağı da seçim edilebilir. Çocuklar, fast food cinsi besinleri 15 günde bir yemeli haftada 3 kere yedikleri takdirde beyin urlarında, lenfomalarda ve lösemilerde 3 kat çoğalış gözükür.

Çocuklar meyve ve yoğurdu bol harcamalı. Ancak yoğurdu prebiyotik ve ev yoğurdu olarak kullanalım. Yoğurdunuzu evde yapın. Peynir ve çökelek fazla ölçüde yiyin. Keçi peyniri çok faydalıdır.

Çocukları, üç beyazdan; un, şeker ve tuzdan uzak yakalamalı olasıysa kaya tuzunu seçim edin. Başka Bir Deyişle turşu kurduğunuz tuzu çekin ve çok az ölçüde kullanın. Zira tuz da ka-serojendir.Amerika’daki çocukların tombul olmasının nedeni her şeye şeker katmalarıdır.

En bereketli yiyeceklerden birisi ceviz Daha sonra fındık ve bademdir. Fındık, ceviz gibi besinleri kabuklu alın. Zira içine böceklenmesin diye ilaç bunalmaktadır. Ebedi yararları olan besinlerdir. Günde bir avuç emin tüketiniz.

Plastik, bakır, alüminyum kap kullanılmamalı. Porselen, sırça ve çelik kullanın. Meyveleri de bu cins kaplarda yıkayın. Bunların içine litresine göre 9-10 çorba kaşığı elma sirkesi atın. Alt yukarıya yarım saat bekletin. Sonra tekerrür deviremeyin. Tekerrür mikrop alır.Lahana, marul gibi gıdaların ilk dört kabuğu çöpe atılmalı İstediğiniz kadar yıkayın bunların üzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz.

3 ayda bir su değiştirilmeli: Çok müthiş sularımız var ama ne olursa olsun tabiatı rezil ediyoruz. Satın aldığımız sularda az ölçüde de olsa ka-n-serojen dozlar karışabilir. Bunlar hakimiyetli sular ama 3 ayda bir değiştirmek gerekiyor. Plastik her yerde zehir.Plastik kadehler, kaplar, plastik rastgele bir şey. Bu plastikler ev üretimine girdiler. Doğrudan doğruya inşaat malzemesi olarak kullanıyorlar. Çok şuurlu olun, çok iyi markalar kullanın.

Meyve suyu, posasıyla tüketilmeliBiz ka-n-serli hastalara suyunu veriyoruz.

Meyve suyuna geçmeyen çok madde posada kalıyor. Bu biçimde sütun ve mide ka-n-serinden korunmuş oluyorsunuz.

Bakır, özellikle beyin urlarında ön tasarıya çıkıyor. Kaplar çok iyi kalaylı olursa bu tesir eksiliyor. Ama kulağınıza bakır küpe dahi takmayın. Çocuklarımızın kullandığı o pırıl pırıl bembeyaz defterler klorla arınılıyor. Bunlarla arınılmamış defter kullansınlar. Boyalarda da ka-n-serojen tesiri vardır.

Bir cevap yazın