İstenmeyen tüylere natürel çözüm

İstenmeyen tüylere natürel çözüm

İstenmeyen tüylere natürel çözüm tanımı kaynar suyun içine karbonat dökün ve sonra tüylerin olduğu yere uygulayın. Sabah kalktığınızda aynaya bakın, şok geçireceksiniz. Suratınızdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak bayanlar için hep can sıkıcıdır. Pahalı kozmetik mahsullere para vermek yerine bu natürel tanım ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Hormonsal bozukluktan kaynaklanan yüzdeki istenmeyen tüyler şayet obezite, kumpassız menstürel döngü, yumurtalık kanseri gibi hastalıkların bulguları değilse şayet kaygılanacak bir vaziyet yoktur. Mesele yalnızca görüntüseldir. Bu vaziyetlerde ise size vereceğimiz çok basit ve natürel çözümlerimiz var.

İstenmeyen tüylere karbonat: Uyumadan evvel yapılması gereken bir karışımdır. 1 çorba kaşığı karbonatı 200 ml kaynar suya katın ve karıştırın. Soğumaya vazgeçin. Pamuklu bir bezi ya da kulak arınma çubuğunu karışımın içine sokup nemlendirin ve istenmeyen tüylerin olduğu yere sürün. Deviremeden yatın ve sabah kalktığınızda tesirini görünce şok olacaksınız. Su ile durulayın ve besleyici bir krem sürün. Rehabilitasyonu 2-3 kere uyguladıktan sonra istenmeyen tüyleriniz tamamen yok olacaktır.

İstenmeyen tüylere ısırgan otu yağı: Bu tanım 17. Asırdan beri kullanılıyor ve istenmeyen tüylere karşı hali hazırda en tesirli usullerden biri. Hemen tanımına geçelim: 3ml zeytin yağına, 3 çorba kaşığı ısırgan otu yağını dökün ve sıcak bir yerde 2 hafta bekletin. Kavanoz içine doldurun ve kullanmak istediğinizde bir parça pamuğu bu karışım ile nemlendirip istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün. 30-40 dakika bekletin ve sonra ılık su ve sabun ile durulayın. Tüyler dökülene kadar rehabilitasyonu sürdürün.

İstenmeyen tüylere sarımsak: Birkaç diş sarımsak alıp ezerek suyunu çıkartın. Tüyler dökülene kadar günde 3-4 kere 30 dakika süresince cilde uygulayın. Sonra hafif sabun ve su ile durulayın ve ıslatıcı uygulayın. Bu natürel usullerin daha fazla insana erişmesi için haberi lütfen sosyal medyada paylaşmayı ilgisizlik etmeyin.

Bir cevap yazın