İthal muz ile ayağınıza mermi sıkıyorsunuz

Mersin’in Anamur İlçesi’nde tertip edilen 4’üncü Tarım ve Yiyecek Fuarı’na katılan Prof. Dr. Canan Karatay, Anamur muzuna karşın, muz ithal edilmesine tenkit etti, “Ne Yazık Ki ithal eden de yeniden Mersin. Kendi ayağınıza mermi sıkıyorsunuz” diye konuştu.

4’üncü Tarım ve Yiyecek Fuarı’nın açılışına Anamur Kaymakamı Mehmet Kurtoğlu, Bozyazı Kaymakamı Hayati Taştan, Belediye Başkanı Mehmet Türe, KKTC Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Prof. Dr. Canan Karatay, Tarım Yiyecek ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Sarıoğlu, Muz-Bir Başkanı Mehmet Hoş, Ziraat Odası Başkanı A. Şeref Gümüş, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, politik partilerin şehir başkanları ve yurttaşlar katıldı.

Fuarın davetliyi olan Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı konuşmada, “Torosların eteğine bu yüksek binalar değil, tarım yakışır.

Bir ülkenin kalkınması için tarım koşuldur. Anamur muzu, ilaçsız yetişiyor. Benim çocukluğumdan beri bildiğim Anamur muzunu her yerde nasihat ediyorum.

Kitaplarımda da Anamur muzunu yiyebilirsiniz diyorum.

Ülkemizde Anamur muzu var iken ne gerek var ithal muza. Ne Yazık Ki ithal eden de yeniden Mersin. Kendi ayağınıza mermi sıkıyorsunuz” dedi.

Kortej yürüyüşünün ardından protokolün kurdele kesimi ile fuar ziyaretçilere açıldı

 

Kaynak:Sabah

Bir cevap yazın