Japonların Sağlık Mucizesi Turp

Beyaz turp Japon turpunun yararları

Beyaz turp başka bir deyişle öbür ismiyle ‘’Japon turpu’’ öbür turpların aksine hem sapı hem de kökü yenilebilen bir sebzedir. Beyaz renkte, geniş yapraklı olan bu mucizevî sebzenin sıhhatimiz açısından çok istikametli yararları bulunulmakta. İşte beyaz turp ‘’Japon turpunun’’ sıhhatimize olan yararları…

Sağlıklı bir yiyecek kaynağı olan ve muhtelif mineraller doğrultusundan zengin beyaz turp ‘’ Japon turpunun’’ yararları

Kanserin gelişmesini yasaklıyor

Beyaz turp Japon turpu içerisinde bir hayli antioksidan barındırmasından dolayı mide kanseri başta olmak üzere bir hayli kanser cinsinde alana gelebilen kötü hücrelerin gelişmesini yasaklıyor.

Kemik erimesine iyi geliyor

Düzenli olarak harcandığında beyaz turp ‘’Japon turpu’’ kemikler için zorunlu olan kalsiyum gereksinimini büyük miktarda bitiriyor. Aynı zamanda menopoz yarıyılında alana gelebilen kemik erimesini de rehabilitasyon ettiği söyleniyor.

Eklem romatizması ve kalp sıhhati

Bilimsel olarak yapılan çalışmalarda beyaz turpun ‘’japon turpunun’’ iltihaplanmayı eksilttiği, kalp sıhhatine ve eklem romatizmasına iyi geldiği, gut hastalığı ve yaraların rehabilitasyonunda sanki bir şifa kaynağı olduğu ortaya çıkmıştır.

Karaciğer sağlığına gözetiyor

Beyaz turp ‘’Japon turpu’’ içerisinde karaciğer sıhhati için verimli olan sülfür maddesi kapsar. Karaciğere bağlı rahatsızlıklarınız varsa yemekten evvel bir bardak beyaz turp suyu tüketebilirsiniz.

Böbrekleri arınıyor

Beyaz turp Japon turpu böbrek sıhhati için zorunlu olan muhtelif vitamin ve mineralleri kapsar. Aynı zamanda idrar söktürücü olan bu yiyecek bedenden zehirli maddelerin süratli bir biçimde atılmasını sağlar. Böbrekleri süratli bir biçimde arınarak bedeni hasarlı zehirli maddelerden temizletmeye destekçi olur.

Bir cevap yazın