Kabak çekirdeğinin verdiği hasar şoke etti!

Kabak çekirdeği beğeniyorsanız, dikkat! Hasarsız bir yiyecek gibi duran kabak çekirdeğinin hasarlarını dinleyince çok afallayacaksınız. İşte kabak çekirdeğinin az öğrenilen hasarları…

Kabak çekirdeği harcamayı hoşlananlardansanız bunu yine düşünmenizde fayda var. İnsan sıhhati için bir hayli değişik yan tesiri bulunan kabak çekirdeği tüketimi ile alakalı ihtarlarda bulunan uzmanlar, kabak çekirdeği ile alakalı ortaya atılan bilgilerin hepsinin doğru olmadığının da altını çiziyor. Kabak çekirdeğinin çoğu şahıs tarafından meçhul hasarlarını sizler için topladık, işte o maddeler…

ALERJİK TEPKİNLERE NEDEN OLABİLİR

Kabak çekirdeği içinde yer alan maddeler bir hayli değişik faktöre yol açabiliyor. Bu faktörler arasında en riskli olanlardan birisi ise alerjik tepkinlere neden olabilmesi. Karpuz, salatalık gibi maddelere enerjisi olan bireylerin özellikle kabak çekirdeğinden uzak durması nasihat ediliyor.

TUZ ORANI FAZLA

Tuz oranı oldukça fazla olan kabak çekirdeğinin sodyum oranı da oldukça yüksektir. Beden için çok hasarlı olan tuz ölçüsünü yasaklamak için kabak çekirdeğini fazla ölçüde harcamamanız nasihat ediliyor.

İLAÇLARLA BERABER HARCAMAYIN

Kabak çekirdeğinin ilaçlarla alınması ile alakalı net bir bilgi olmasa da genellikle nasihat edilmiyor.Herhangi bir yan tesir oluşturabileceği için ilaçlar ile beraber kabak çekirdeği harcamamanız daha iyi olacaktır.

KISIRLIĞA NEDEN OLABİLİR

Kabak çekirdeğinin en büyük hasarlarından birisi de çok tüketim ile beraber kısırlığa neden olması. Zaman içinde kısırlık vb. ciddi kronik hastalıklardan muzdarip olmak istemiyorsanız kabak çekirdeğinden uzak durmanız tesirli olabilir.

İSHALE YOL AÇIYOR

Kabak çekirdeği kalori istikametinden zengin bir yiyecek cinsi olduğu için çok fazla harcanması halinde ishale yol açabiliyor. Sindirim sisteminde meseleler yaşamak istemiyorsanız fazla kabak çekirdeği tüketiminden uzak durmalısınız.

Bir cevap yazın