Kabızlığa en tesirli natürel usuller nelerdir?

Kabızlık bağırsak hareketlerinin eksilmesiyle alana gelen ve boşaltım sisteminin muntazam çalışmaması neticeyi oluşan bir rahatsızlıktır. Genellikle natürel usuller ile geçen hafif kabızlık gidişatları bazen çok ileri ebatlara da gidebilir. Kabızlığa en tesirli natürel usuller nelerdir?

Kabızlıktan uygulanan doğru usul ve yaklaşımlar ile kurtulmanız muhtemel. Peki, bu usul ve yaklaşımlar nelerdir? İşte haberimizin ayrıntıları…

Sindirim sistemini sıhhatli yakalamak için her zaman evinizde bulundurmanız gereken yiyeceklerle başlayalım.

Yaban mersini

Bağırsakları çalıştıran, kilo meselesini çözmenize destekçi yaban mersini kabızlığı rehabilitasyon etme özelliğine sahiptir.

Chia tohumu

Güney Amerika’da yetişen bu popüler adaçayı yüksek lif oranı sayesinde sindirim sisteminiz kumpaslar kabızlık sualinizi de çözer.

Hint yağı

Bağırsak kaslarınıza hafifletir, kasılması gereken adaleleri çalıştırarak bağırsak hareketlerinizi kumpaslar.

Kivi

Bileşeninde bolca lif bulunduran kivi kabızlığı önlemeye yardımcıdır.

Yeşillikler

Kabızlık yarıyıllarınızda lifli besinler harcayarak bedeninizde bulunan zehirli maddeleri atabilirsiniz.

En ananesel usuller ile devam edebilirsiniz

Zeytinyağı içmek

Zeytinyağının içinde bulunan ve bağırsak emilimine destekçi zehirli maddelerle kabızlık meselenizi giderebilirsiniz. Günde 2 kez içmeniz yeterli olacaktır.

Kuru kayısı

Sabahları aç karnınıza bir bardak suyu ve 2-3 tane kuru kayısıyı beraber harcayarak sindirim sisteminizi harekete geçirebilirsiniz.

Rezene çayı

Bağırsak hareketlerinizi tertip eden rezene, sindirimi basit olduğundan kabızlık meselenize tesirli bir çözümdür.

Bal ve sıcak su

Balın yararları saymakla bitmez sindirim sistemine ve kabızlığa çok iyi geldiği öğrenilen bal sıcak su ile karıştırılıp içildiğinde kabızlığı çözmek için tesirli bir usul haline kazanç.

Bir cevap yazın