Bayanlara Özel Testere Dişli Aslan Pençesi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Bayanlar için Çok özel bir kür “Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü”

Aslanpençesi otu, Avrupa ve Rusya’da oldukça tanınmaktadır. Kadınlar için çok ehemmiyetli yararları olan bu nebatın bir hayli mevzuda, şahsa yararı dokunmaktadır.

Aslanpençesi Otu: Bu otun öteki adı testere dişli otu’dur. Tüm aktarlarda basitlikle bulabileceğiniz bir ot çeşididir. Raf ömrü çok uzun olmayıp 1 sene ile hudutlu kalmaktadır. Bol ölçüde güneş ışığını beğenmektedir ancak dolaysız olarak gelen güneş ışığı onu rahatsız etmektedir. Bu nebatın değişik bir özelliği; yapraklarının terlemeye başlaması veya yaprak kısımlarının üzerinde su kabarcıklarının oluşması, aynı gün ya da ertesi gün size yağmurun yağacağını işaret etmektedir.

Aslanpençesi Otunun Yararları

Bayanlarda östrojen hormonunun çoğalmasına dayanakçı olmaktadır.
Kadınların meselelerinden olan tüylenmelere karşı oldukça etkilidir.
İltihaplı özellikte olan eklem sızılarına veya romatizma kaynaklı sızılara karşı çok etkilidir.
Adet kumpassızlığı olan şahıslarda kumpasın sağlanmasına dayanakçı olur.
Kişide operasyon sonrası veya güç kapanan yaraların daha basit ve daha süratli bir biçimde kapanmasına dayanakçı olmaktadır.
Demir noksanlığı neticesinde ortaya çıkan kansızlık rahatsızlığı yaşayan bireylere arslanpençesi otunun çayı önerilmektedir.
Aslanpençesi Kürü Hazırlanışı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Tanımı

İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu bu kürü hazırlamak için; bir tutam kadar kurumuş haldeki aslanpençesi otunu, kaynar haldeki yarım litre suyun içine atın ve ateşin altını kıstıktan sonra 12 dakika süresince demlenmesini sağlayın. Sonrasında süzün ve soğuması için bir kenara alın. 45 günlük müddet süresince birer gün ara ile bir su kadehi kadar harcayın. Bu kürün her keresinde taze olarak hazırlanması gerekmektedir.

Arslanpençesi Kürü Neye İyi Kazanç, Yararları Nelerdir?

Özellikle kadınlar için çok yararlı olan bu kür; rahim, meme ve prostat kanserlerine karşı oldukça etkilidir.
Belirlenmiş kanser cinslerinin başlangıç safhasında harcandığında rehabilitasyon edici özelliği öne çıkmaktadır. Şayet hastalık ileri evrede ise yavaşlamasına tesir etmektedir.
Menopoz yarıyılında olan kadınların ortak kasvetlerinden olan fazla stres, gerginlik ve terleme meselelerine karşı hormonların balanslı bir biçimde çalışmasına dayanakçı olmaktadır.
Düzensiz olarak reelleşen regl kanamalarının tertip edilmesine dayanakçı olur.

Bir cevap yazın