Bayanlarda Nezaret Morluklarının Natürel Rehabilitasyonu

Gözaltlarınızdaki koyu renk halkaların farklı sebepleri olabilir. Bitkin ve hatta trajik görünmemize neden olmaları bir yana, bedenimizde yolunda gitmeyen bir şeylerin yansıması da olabilirler. Bu yazımızda sizlere, nezaret morluklarının sebeplerini söyleyerek natürel rehabilitasyonlar önereceğiz.

Sebepleri

Tıbbi bilgilere göre kesintisizlik gösteren göz altı morlukları bir gecelik uykusuzluk veya fazla geçime gibi sebeplerle olanlar hariç şunlara bağlı olabilir:

 • Fazla ölçüde asidik gıda tüketilmesi
 • Dehidrasyon
 • Organlarda zehirli madde birikimi: karaciğer, mesane, böbrekler, akciğerler

Hiperasiditeye Bağlı Göz Altı Morlukları

Fazla asidite, kötü fazla asitli beslenme, aspirin veya ibuprofen gibi ilaçların kesintisiz tüketimi, kötü alışkanlıklar, stres ve cılız sindirim sebebiyle olur. Şayet sebebi beslenme stilinizse, asitli gıdalardan ve şeker, kızarmış veya arıtılmış edilmiş maddeler kapsayan yiyeceklerden uzak durmaya çalışın. Bunların yerine seçebilecekleriniz:

 • Ananas
 • Lahana
 • Biber
 • Patates
 • Darı
 • Üzüm
 • Kereviz
 • Limon

Limon asitlidir ancak midenize eriştiğinde asitler üzerinde nötralize edici tesir gösterir. Bu sebeple sizlere sık sık yemeklerde, meyve sularıyla veya suyla karıştırarak limon harcamanızı öneriyoruz.

Dehidrasyona Bağlı Göz Altı Morlukları

Dehidrasyon, gerçeğinde çözümü en basit ama uygulanması güç olan nedendir. Her gün öğün aralarındatoplamda iki litre olacak kadar su içmeniz gerekir. Natürel meyve suyu, etsuyu, nebat çayları da dayanakçı olur, ancak şeker ve tuz ilave etmemeniz gerekir. Her gün bunu uygulamaya başlarsanız birkaç gün içinde çok büyük farklılık farkedeceksiniz, üstelik bu büyüme yalnızca göz altındaki halkalarda değil cildinizde ve genel olarak enerjinizde de olacak.

Organlardaki Fazla Zehirli Maddelere Bağlı Mor Halkalar

Bunu kavramanın basit bir yolu var: Göz çevresindeki halkaların rengine bakın.

Sarımsı renk: Genelde kalktığınızda göz altı torbalarıyla karşı karşıyasınızdır. Göz altındaki halkanın rengine bağlı olarak farklı anlamları vardır, özellikle göz altı torbaları kesintisiz aynı renkte ise bunu gözönünde bulundurmakta fayda var. Sarı renk neredeyse her zaman karaciğer ve safra yollarını işaret eder. Bu vaziyette bu uzuvlar kapasitelerinin üzerinde çalışıyorlar demektir. Rehabilitasyon için acı nebat çayları enginar, boldo, deve dikeni, kara hindiba.. için, sıhhatinize hasarlı yağlı gıdalardan uzak durun ve karaciğerinizi ısıtmak emeliyle sağ tarafınızdaki kaburgalarınızın üzerine sıcak su torbası koyarak uyuyun.

Koyu veya siyah renk: Bu renklerdeki nezaret halkaları etkilenen uzuvların böbrekler, mesane ve faize uzuvlarınız olduğunu gösterir. Bu vaziyette mesele böbreklerinizse, her gün kereviz ve soğan çorbası için veya bardana çayı için, bunlar dehidrasyonu önler ve böbreklerin çalışmasını basitleştirir. Şayet faize uzuvlarınızdan kaynaklandığını düşünüyorsanız doğru bir rehabilitasyon için meselenizin bütün olarak ne olduğunu bulmaya çalışın.

Soluk veya gri renk: Bu renk göz halkaları böbrekler veya bazı vaziyetlerde akciğerleri işaret eder. İyi çalışmamalarınn sebebi kötü lenfatik drenajdır. Değişik vaziyetlerde hormonal sisteminize bağlı olabilir. Böbrekler için daha evvel önerdiklerimizi uygulayabilirsiniz. Akciğerler içinse derin derin soluk alabileceğiniz orman veya sahil yürüyüşleri öneririz. Elbette ki sigaradan ve sigara dumanından sakınmalısınız. Eğere halkaların sebebi hormonal problemlerse, 3 ay süresince hormonal tertip edici özellikteki Vitex veya macagibi natürel ilaçları kullanabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, natürel de olsa rastgele bir rehabilitasyona başlamadan evvel hekiminizle görüşmenizi öneririz zira natürel ilaçlar da bazı hastalıklarla ya da ilaçlarla birlikte kullanıldığında yan tesirler gösterebilirler.

Bir cevap yazın