Kahvaltı evveli yenildiğinde tesirini hemen gösteriyor

Çinlilerin seçenek tıp tekliflerini ve reçetelerini dinlemeyen yoktur. Fantastik hoş şifalı çaylar, karışımlar, otlar ve daha niceleri…. Ama en büyük şifaları her evde bulunan 2 malzemede gizli…

Karışım için lüzumunuz olan tek şey bal ve tarçın!

Tarçınlı bal tek kelime ile olağanüstü natürel bir ilaç. Kanserden kilo vermeye, kalp hastalıklarından kolesterole, soğuk algınlığından cilt enfeksiyonlarına kadar iyileştiremediği hastalık yok gibi.

Tarçınlı balın olağanüstü etkisi Hindistan’da bir ananesel tıbbi rehabilitasyon usulü ile balın yanık rehabilitasyonundaki etkisın kıyaslandıgını ve 1 haftanın sonunda balla rehabilitasyon edilen yanıkların %91, değişik usulle rehabilitasyon edilenlerin %7 oranlarında enfeksiyon riskini korunduğunu öğreniyor muydunuz?

İlaç işletmeleri bu bilgilerin dağılmasından sevmeyecek, zira tarçınlı bal kumpaslı kullanıldığında pek çok ilaçtan daha sıhhatli ve daha tesirli bir ilaç. Bal ve tarçın karışımının pek çok hastalığı iyileştirdiği öğreniliyor. Bir yan tesirinin olmaması da cabası.

Şekerli olmasına karşın doğru ölçüde alındığında diyabet hastalarına bile hasar vermiyor.

Batılı bilim insanlarının arastırmalarına göre: Bal ile toz tarçını karıstırın ve kahvaltıda kızarmış ekmekle yiyin. Kolesterolü düşürür ve muhtemelen kalp krizini önler. Tarçınlı balın kumpaslı olarak harcanması kalp vuruşlarını güclendirir. İhtiyarladıkça atar damarlar ve toplar damarlar elastikliklerini kaybediyor ve tıkanıyor. Tarçınlı bal ise damarları yine canlandırıyor.

Arterit hastalar bir fincan sıcak suya iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaçığı toz tarçın koyarak bereketli bir meşrubat hazırlayabilirler. Günlük olarak içilirse kronik arterit hastaları bile iyileşebilir.

Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada 200 hastalarını kahvaltıdan evvel bir kaşık bala yarım çay kaşığı tarcın ile rehabilitasyon eden hekimler 73 hastanın tümüyle sızıdan kurtulduğunu, bir ay içerisinde sızı suratından hareket edemeyen hastaların hemen hepsinin sızı sürüklemeksizin yürümeye basladığını gördü.

İdrar Yolu Enfeksiyon

İki yemek kaşığı toz tarçın ile bir yemek kasığı balı ılık suya ilave ederek için. İdrar yolundaki mikropları öldürür. Kim öğrenebilirdi ki?

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir

Her sabah yediğiniz takdirde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve sizi hastalıklara karşı gözetir. Bunun için bir çay kaşığı bala yarım çay kaşığı tarçını karıştırıp yiyebilirsiniz.

Gribi önler

Gripken de yukarıyadaki karışımı uygulayabilirsiniz ancak her sabah bir çay kaşığı bal taçın karışımı sizi gripten gözetir.

Yüksek kolestrolü düşürür

1 fincan istediğiniz bir nebat çayına 2 yemek kaşığı bal ve 3 çay kaşığı tarçın ilave edin. Çayı kapsa içmez kolesterol seviyenizde yüzde 10’luk bir eksilme olacaktır.

Safra kesesi enfeksiyonunu rehabilitasyon eder

Sıcak suya 1 çay kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı tarçın ilave edin. Safra kesesindeki mikropları yok etmek için her gün bu karışımdan için.

Soğuk algınlığını yok eder

Soğuk algınlığı yaşıyorsanız 3 gün süresince 1 yemek kaşığı bal ve 1/4 çay kaşığı tarçını karıştırıp 3 gün süresince günde 3-4 kere yiyin. Soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı ve öksürüğü geçirmek için çok iyidir.

İltihaplı Sivilce ve sivilceleri yok eder

Bal ve taçın karışımını maske olarak da suratınıza uygulayabilirsiniz. Sabahları iltihaplı sivilce ve sivilcelerinizin üzerine sürün ve ardından soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Kilo vermeye dayanakçı olur

Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı tarçın koyun. Her sabah uyanır uyanmaz için.

Mide sızısını geçirir

Balın soğukkanlılaştırıcı ve onarıcı tesiriyle tarçınla yapılan bu karışım mide sızılarına ve ülsere iyi gelir.

Artriti önler

Bir bardak sıcak suya 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın ilave edin. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere bu karışımı içerek kronik artriti önleyebilirisiniz.

Kalp rahatsızlıklarının önüne geçer

Bal ve tarçını macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı sabahları kızarmış ekmeğe sürerek yiyin. Tıkalı damarları açmaya, kötü kolestrolü düşürmeye ve kalp krizini önlemeye dayanakçı olacaktır.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın