Kahvaltıda Dondurma Yemenin Öyle Bir Verimi Var Ki

Tabi ki güneş sıhhatimize faydalı fakat aşırısı da hasar verebiliyor . Serinlemek için çoğumuz soğuk suya veya dondurmaya müracaat etiyoruz. Muhtemelen siz de yazın dondurma yemeye bayılıyorsunuz ancak kilo alacağım diye korkuyorsunuz. Fakat yapılan son araştırmaya göre kaygılanmanıza gerek yokmuş.

Dondurma yemek bir hayli açıdan yararlıymış.

İşte her gün dondurma yemeniz için 5 neden.

1- Faydalı Besin Kaynağı

Dondurma yalnızca tadıyla sizi hoşnut etmiyor. Aynı zamanda içinde faydalı gıdalar da var. Dondurmada yer alan kalsiyum iskelet gelişimine, potasyum düşük tansiyona ve B vitaminleri ise hücre gelişmesine destekçi oluyor.

2- Kilo Verdiriyor

American of Journal of Clinical Nutrition’da yayımlanan bir makalede her gün dondurma yiyen bayanlar, yemeyenlere oranla daha az kilo alıyormuş. Elbette porsiyona dikkat etmek gerek. Çok fazla yediğiniz takdirde kilo almanız kaçınılmaz.

3- Kahvaltıda dondurma konsantrasyonu artırıyor

Kyorin Üniversitesi’ndeki Japon analistler kahvaltıda dondurma yiyenlerin konsantrasyonlarının çoğaldığını tespit etti. Soğuk, beynin çalışmasını tetikliyormuş.

4- Cinsel yaşamınız için iyi

Dondurma, kalsiyum ve fosfor açısından zengin olduğundan size enerji veriyor. Chicago’s Smell and Taste Treatment and Research Foundation’da yapılan bir ankette erkeklerin özellikle vanilyalı dondurma yedikten sonra cinsel ilişki için daha istekli oldukları görüldü.

5- Doğurganlığı artırıyor

Dondurma, hamile kalma bahtınızı artırıyor. Harvard Üniversitesi’nin yaptığı 24 ile 42 yaşlarında 18 bin kadının katıldığı çalışmada hiç dondurma yemeyenlerin haftada birkaç defa dondurma yiyenlere oranla hamile kalamama tehlikelerinin %38 daha fazla olduğu görüldü.

Elbette dondurma yararlı diye bolca harcamamalısınız. Her şey kararında iyidir. Bu hoş haberi dondurma beğenen dostlarınızla paylaşın!

Bir cevap yazın