Kahvaltıda Kinoa, Elma ve Tarçın Yemenin Bereketleri

Bu öğün size enerji verecektir. Ama bundan daha da ehemmiyetlisi, kinoa, elma ve tarçın karışımı sizi sabah süresince tok hissettirecektir.

Sabahları elma ve tarçın ile kinoa yemek kendinize vereceğiniz bir ödüldür.Hem yemek yemenin hem de size sağladığı yararların sevincine varacaksınız.

Gerçeği söylemek gerekirse, kinoanın bir hayli hazırlanma yolu vardır. Mevzu sıhhatinize bakmaya gelince kinoa hem hububat gibidir hem de çok eforludur ve en ehemmiyetli şeylerden biri de kalorisinin çok düşük olmasıdır.

Bu yazımızda kinoa hakkında azıcık daha konuşmak istiyoruz. Bugünden başlayarak, kinoa, elma ve tarçın kapsayan bir kahvaltı yemenizi öneriyoruz. Buna bayılacağınıza eminiz. Ayrıca, birkaç hafta sonra, bazı büyük farklılıklar fark edeceksiniz.

Şimdi bunun sebebine bir göz atalım.

Kinoa, elma ve tarçının bereketleri

Kahvaltıda basmakalıpta ne yersiniz? Bir çay ve poğaça ile geçiştirenlerden misiniz? Şayet öyleyse rutini değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Eminiz ki bunu zati öğreniyorsunuz, fakat biz tekerrür söylemek istiyoruz: kahvaltı, günün en ehemmiyetli yemeğidir. Ayrıca, istatistiksel araştırmalar, çoğu bireyin kahvaltıya hak ettiği ehemmiyeti vermediğini göstermektedir.

Güne iyi ölçüde enerji ile başlamamız gerekir ve bunu yapmak basittir. Tek yapmamız gereken, kahvaltıda protein ve doymamış yağlar almaktır.

Ayrıca sabah, beyninizin en fazla enerjiye lüzumu olduğu zaman dilimidir.

Bunun üzerine azıcık düşünün. Bu sıhhatli bir alternatiftir. Nasıl yapabileceğinize bir bakın.

Kinoa dünyadaki en popüler besinlerden biridir. Biltihapçısı, glutensizdir. İkincisi, bize bol ölçüde protein verir. Üçüncüsü, dokuz esas amino asidi kapsayan ender sebzelerden biridir.

 • Ayrıca lif, magnezyum, B-kompleks vitaminleri, demir, potasyum, kalsiyum, fosfor, E vitamini ve bir hayli antioksidan bakımından zengindir ve bunlar çok faydalıdır.
 • Bu en iyi kahvaltılardan biri olabilir. Bu, özellikle kombine ettiğimiz besinleri dikkatle seçersek doğru olur.
 • Her 100 gram kinoada 27 gram lif vardır. Şayet kabızlık ile savaşıyorsanız, bunu yemek iyidir.
 • Ayrıca, kinoa kilo vermek için de muhteşemdir. Elma ve tarçınla birleştirirsek bu özellikle doğru olur. Bunun sebebi, kan şekeri seviyelerini hakimiyet etmesidir ve yavaş yavaş can sıkıcı göbek yağından kurtulmamıza dayanakçı olmaktadır.

Elma, güne başlamak için harikulade

Elma ile kinoa yiyerek, kalbinize iyi bakarsınız. İstediğiniz elma çeşidini seçebilirsiniz. Hepsi de arteriosklerozu önlemeye dayanakçı olurlar.

Ayrıca, kahvaltıda bunları yiyerek başka hastalıkları önleyebiliriz. Bunlardan biri diyabet, öbürü de beyin kanamasıdır. Bunun yanında, kan şekeri seviyemizi hakimiyet ederek daha fazla enerjiye sahip olmamızı da sağlar.

Şayet kolay bir kahvaltıyı sıkıcı bulan cinste biriyseniz, bunu seveceksiniz.

Bu hakikatinde herkes için harikulade bir kahvaltıdır. Neticede, elmalar sıhhatli bir kahvaltı için en iyi besinlerdendir.

Tarçın, sıhhatin kaynağı

Kolesterol ile başınız tasada mı? Yüksek kan şekerine mi sahipsiniz? Şayet öyleyse, kinoa, elma ve bir tutam tarçın yemeyi deneyin.

Bu gıdaları yemek için şahane bir neden, sindirim sistemimizi hakimiyet etmemizedayanakçı olmalarıdır. Bunu kahvaltıda yemek, öğleye kadar yediklerimizi hazmetmemizi sağlar. Ve, erken ihtiyarlamaya karşı gayrette de dayanakçı olabilir.

Ayrıca tarçının yemeklerimize büyük bir lezzet kattığını da unutmamalıyız.

Kinoa, elma ve tarçın ile nasıl kahvaltı hazırlarız?

Her zaman söylediğimiz gibi, tanımları hazırlarken netlikle organik meyveleri ve sebzeleri kullandığınızdan emin olun.

Kinoa ve elma mevzubahisi olduğunda bu çok ehemmiyetlidir. Organik maddeleri seçmek, sundukları yararların çoğunu alacağımız anlamına gelmektedir.

İhtiyacınız olan malzemeler de şunlardır:

Malzemeler

 • Yarım bardak 100 g pişmiş kinoa
 • 1 bardak 200 ml yulaf sütü
 • 1 adet elma rastgele bir çeşit
 • 1 tatlı kaşığı 5 g tarçın
 • 1 tatlı kaşığı 7.5 g bal

Hazırlanışı

 • Evvel elmayı hazırlayarak başlayın. Yıkayın, soyun, kesin ve çekirdeklerini çıkartın.
 • Ardından, elmayı bir blender veya besin harekâtçısı ile harmanlayın.
 • Bir kapta, ılık yulaf sütünü harmanlanmış elma, kinoa, bal ve tarçın ile karıştırın.
 • Hepsini iyice karıştırın.
 • Daha pürüzsüz bir doku istiyorsanız, elmayı karıştırmadan evvel doğrayın. Bu kısım sizin seçiminize ve zevkinize kalmıştır.

Bunu sınadığınızdan emin olun. Hatta bu tanımı haftada iki defa kahvaltı olarak harcamayı dahi düşünebilirsiniz. Sizi ne kadar iyi sezdireceğini görün.

Çok lezzetlidir!

Bir cevap yazın