Kalp Krizinden Kolesterole Kadar Bir Çok Hastalığa Şifası Var

Şifalı bir mantar olarak öğrenilen kordiseps mantarı, 400’den fazla değişik cinsi kapsayan bir mantar türünü tasvirler. Ananesel olarak kordiseps özü senelerdir solunum problemleri ve bitkinlik için natürel bir ilaç olarak kullanılmıştır…

Enerjiyi arttırır

Kordiseps enerji seviyelerini en iyi bir şekilde çoğaldırması ile öğrenilir. Enerjiyi çoğaldırma operasyonunu da bedendeki oksijen alım ölçüyü ile yapmaktadır. Bu surattan sporcular arasında da bu öğrenilir.

Kolesterol seviyesini dengeliyor

Günlük nebatsal rejiminizi dengelemeye yol açan kordiseps, toplam kolestrolünüzü düşürmenize dayanakçı olur.

Kalp sıhhatini korur

Kordiseps özü ayrıca felç ve kalp krizi gibi problemlerden korunmaya dayanakçı olabilir. Toz haline getirilmiş kordiseps kalp yetmezliğinden muzdarip olmamak için iyi bir seçenektir.

Solunumu düzenler

Kordiseps bedende yeniden ehemmiyetli bir rol oynar. Akciğerler tarafından alınan oksijen ölçüsünü çoğaldırabildiğinden astım ve bronşit gibi solunum rahatsızlıkları olan şahıslar için faydalı olabilir.

Kanseri önlemeye dayanakçı olur

Kordiseps kapsayan biyokimyasal bileşikler potansiyel olarak kanserin dağılmasını yavaşlatmaya dayanakçı olabilir.

Yaşlanma sürecini geciktirir

Bu şifalı mantar, cildi gençleştirmek için eforlu bileşikler kapsar. Bu bileşikler yalnızca ölü hücreleri yok etmekle kalmaz, aynı zamanda buruşuklukların, yaşlılık kirlerinin görünümünü de iyileştirir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kordiseps bağışıklık sistemini de uyarır. Natürel öldürücü hücrelerin yapımını doğrudan teşvik etmek için bir hayli özelliğe sahiptir. Bu surattan bedenin muhtelif hastalıklardan korunmasını sağlar.

Vücudu temizler

Böbrekler de dahil olmak üzere bedende “üzüntüye yolları” vardır. Çalışmalar, kordiseps ekstresinin natürel detoks sürecini desteklemesine dayanakçı olabileceğini düşündürmektedir.

Dikkat: Kordiseps kan şekeri seviyelerini düşürme özelliğine sahiptir. Bu bir hayli birey için faydalı olsa da, kan şekeri seviyelerini düşürmek için ilaç alan diyabet hastaları için de riskli olabilir. Bu sebeple, diyabet hastaları nebatsal eklerini perhizlerine ilave etmeden evvel bu tehlikeden haberdar olmalıdır.

Bir cevap yazın