Kandan ürik asidi arınan ve içki sigara yoksunluğunu eksilten karabiber yağı

Dünyada en çok kullanılan baharatlardan birisi olan karabiberin yağını hiç kullandınız mı? Karabiber yağının özelliklerini ve bereketlerini bu yazıda bilince bence siz de kullanmaya başlayacaksınız..

Çok uzun vakittir kullanılan baharatlar ve en iyilerinden olan o muazzam, mucize yiyecek: kadınlar baylar, işte karşınızda “karabiber”.

Karabiberin sıhhatinize bir hayli yararının yanında esans yağ biçimi, belki de bugüne kadar kullanmış olduğunuz en eforlu natürel mahsul olacaktır.

KARABİBER YAĞININ SAĞLIĞA FAYDALARI

Bu yağın antiseptik, spazm çözücü, antienflamatuar, antioksidan, gaz giderici, idrar söktürücü, balgam söktürücü, ateş düşürücü, kabız giderici ve urik asit gut hastalığı engelleyini tesirleri vardır.

ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİĞİ VAR

Böcek ısırmalarının cerahatlerini ve kaşıntılarını dindirir. Damarları arınıp damar tıkanıklığı tehlikesini azaltır.

KARABİBER YAĞI ANTİOKSİDANDIR

Serbest köklerin neden olduğu damar zararlarını onarır ve oluşmasını önler, karaciğere iyi kazanç, damar kalp hastalıklarını ve kanseri de önler

SİNDİRİM SAĞLIĞINA İYİ KAZANÇ

Baharat midedeki hidroklarik asit imalini uyarır. Düzgün çalışmayan sindirim sistemi sebebiyle karın sızısı, ishal ya da kabız alana gelebilir. Karabiber midede kabarıklık olmasını önler ve idrar yollarını uyarır. Zehirli Maddeleri atmanın daha iyi bir yolu olamaz.

NÖROLOJİK SİSTEM TAKVİYEYİ İÇİN KARABİBER YAĞI

Karabiberin ana bileşeni Piperin, öğrenişsel bozuklukları ve hafıza cılızlığını düzeltir.

SOLUNUMU RAHATLATIR

Karabiber, üst solunum borusunda mukus ve balgam çözücüdür ve bu sayede burun tıkanıklığı ve sinüziti azaltır.

SIHHATLİ BİR CİLT İÇİN

Bireylerin ciltlerinde beyaz kirlerin oluştuğu vitiligo hastalığının rehabilitasyonunda karabiber kullanabilirsiniz. Karabiber yağında bulunan Piperin maddesi cildin pigment imalini uyarır.

KİLO DÜZENLEYİCİDİR

Karabiber tanelerinin dış katmanındaki bileşenler yağ eksilmesine ve sıhhatli bir kilo kaybı sürecine dayanak olur. Karabiber kullanımının bir hayli yolu vardır ve tesiri nasıl alındığına bağlı olarak değişir. Yemek yiyebilir ya da içinize sürükleyebilirsiniz, kimi insanlar da bunu yerel olarak uygular.

ETKİLİ AROMASI

Kara biber esans yağı bedeninizi ve zihninize gevşetir. Stresinizi eksiltmek ve basitçe sigara içmeyi vazgeçmek için lavanta veya ardıç yağlarıyla karabiberi birleştirin

AĞIZDAN ALIM

Barbekü ya da biftek sosuna karabiber yağı ilave edin. İçerisinde idrara çıkma ve terlemeyi sağlayan antioksidan sesksiterpenler bulunur. Karabiber esans yağı safra üretimini çoğaldırır ve sindirimi basitleştirir.

Bir cevap yazın