Kanlı Hemoroid Nasıl Rehabilitasyon Edilir?

Kanlı Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

Hemoroid sızısını önlemenin en tesirli yollarından biri beslenmenizi değiştirmektir. Lifli yiyecekler yerseniz, dışkı geçişini basitleştirirsiniz. Bu yazımızda daha fazla bilgi edinin!

Hemoroid çok rahatsız edici ve sızılıdır. Bu özellikle kanadığında daha da geçerlidir.

Siz öğrenmeseniz de, popülasyonun büyük bir yüzdesi bu sorundan dolayı kasvet sürüklemektedir ya da yaşamlarının bir noktasında bu durumdan muzdarip olacaklar. Bu özellikle doğumdan sonra veya 35 yaşından sonraki bayanlar için geçerlidir.

Kanlı basura en iyi gelen tabii rehabilitasyonları bilmek ister misiniz? ÖYLEYSE okumaya devam edin!

Kanlı hemoroid için rehabilitasyon seçenekleri

Çoğu defa dışkıdaki kan veya iç çamaşırınızdaki damlalar birkaç saat veya gün içinde yavaşlar veya kaybolur. Ancak, bu güzel olmayan, rahatsız edici ve efkârlı bir vakittir.

Kaşıntı dayanılmaz hale gelebilir. Bu surattan da semptomları eksiltmenize destekçi olabilecek devalar veya rehabilitasyonlar ararsınız.

Kanlı basurun iyileşme sürecini süratlendirmek için bu önerilere bir göz atın:

Bolca su için

Bu sadece idrar yoluyla atık ve zehirli maddeleri atmaya destekçi olmaz, ayrı olarak dışkıyı yumuşatmaya da destekçi olur.

Buna ek olarak su dışkıyı bağırsaklarda daha süratli hareket ettirir. Bunun sebebi bağırsak duvarlarını kayganlaştırmasıdır.

Sert, kuru dışkı hemoroid dokusunu tahriş eder ve çizer. Bu, sızıya veya kanamaya kapı aralayabilir.

Bu surattan, günde en az 8 bardak su içmenizi öneririz. Eğer suyu beğenen biri değilseniz, natürel meyve suyu veya çay da içebilirsiniz.

İçkisiz meşrubatları, kahveyi ya da alkollü alkolleri saymayın.

Kabızlıktan kaçının

Hemoroidden muzdarip olmak ve tuvalete çıkamamak iyi bir kombinasyon değildir. Diyetinizde bol ölçüde tahıl, kuruyemiş, kuru üzüm ve ıspanak gibi yapraklı yeşillikler bulunmalıdır.

Bu biçimde kabızlığı önlersiniz. Sonuç olarak, tuvalete çıktığınızda acı hissetmezsiniz.

Hemoroid kanaması olduğunda, olabilecek en kötü şey kabızlıktır. Bunun sebebi, tuvaletinizi yaparken kullandığınız gücün bereketli olmamasıdır.

Kendinizi deşarj olmak için müddet ayırın. Unutmayın, rektal kanalı üzerindeki baskı, kanlı basura daha da hasar verebilir.

Tuvalete gitme isteğinizi bastırmayın

Bir hayli şahıs tuvaletini yakalamanın, tuvalete gitme rakamını eksiltmenin iyi olduğuna inanmaktadır. Bu düşüncenin nedeni; daha tez iyileşmeye ve böylece kanamayı durdurmaya destekçi olacağını düşünmektir. Ancak, bu tamıyla yanlıştır.

Bunun sebebi basittir: bedeninizde daha fazla atık biriktirdiğinize, sızı veya rahatsızlık olmadan ondan kurtulmak daha zordur.

Ayrı olarak, bu sağlığınız için iyi değildir. İyi olmamasının nedeni bunun bedeninizde zehirli madde bulundurmanız demek olmasıdır. Bunlar daha sonra hastalıklara kapı aralayabilir.

Hemoroid suratından çok acı sürüklüyorsunuzdur. Ancak, cesaretli olmalısınız ve tuvalete gitmelisiniz. Eğer bunu ertelerseniz, durum sizin için daha rahatsız edici ve özellikle de çok acı verici olacaktır.

İyileşmek daha fazla zaman alacaktır. Ayrıca, tekerrür kanamaya karşı da korunmasız kalırsınız.

Hasar veren besinlerin tüketimini eksiltin

Tuz, hemoroid için en büyük düşmanlardan biridir. Bunun sebebi, akışkan tutulumuna kapı aralamasıdır.

Hemoroid ve kabarıklık arasındaki ilişki nedir? Bedeniniz su birikimi nedeniyle şişmektedir. Bu arada rektal kanaldaki kan damarları da iltihaplanır.

Sonuç; tuvalete çıkarken veya otururken kanama, sızı ve rahatsızlıktır.

Bu arada, kahve, alkol, çikolata, yağlı gıdalar, şekerli yiyecekler ve beyaz un ölçüsünü eksiltmenizi öneririz. Bu besinlerin tümü daha sert ve kuru bir dışkıya yol açmaktadır. Acısız bundan kurtulmak daha zordur.

Öbür taraftan, eğer balanslı bir diyete sahipseniz durum iyiye gider. Sadece kanlı hemoroid için değil, her gidişatta bu geçerlidir. Beslenmenizde netlikle taze meyve ve sebzeler olmalıdır.

Yediğiniz besinlerin tüm gıda gruplarını kapsadığından emin olmaya çalışın.

Şahsi pakliğinize önem verin

Hemoroid kanaması olduğunda hem yanma hem de enfeksiyon olasılığı çoğalır. Tuvaleti her kullanışınızda, kendinizi soğuk veya ılık suyla yıkayın.

Tuvalet kağıdı kullanmayın. Bu, bölgeyi tahriş edebilir ve kanamayı daha da kötüleştirebilir. Kuru kanın bölgede veya iç çamaşırınızda uzun süre kalmasına izin etmeyin.

Alanı pak yakalamanın iyi bir yolu oturma banyosundan yararlanmaktır. Bölgeyi yalnızca ılık suya daldırmanız yeterlidir. Rahatsızlığı rahatlatana kadar birkaç dakika bekleyin.

Kendinizi kurutmak için havlu kullanmayın. Çünkü o da tuvalet kağıdı gibi hasar verebilir.

Duruşunuzu değiştirin

Saatlerce oturmak hemoroid için iyi değildir kanlı olsun olmasın. İşiniz şayet bir bilgisayarın karşısında gün boyu oturmanızı gerektiriyorsa, her saatte birkaç dakika ayakta durun. Masanın çevreninde olsa bile azıcık yürüyün.

Bu biçimde, kan akışınızı artırırsınız. Bu, rektum bölgenizde kanın birikmesini maniler, bu birikme çoğalan sızıya ve rahatsızlığa kapı aralayabilir.

Şayet şüpheleriniz varsa, ağır egzersizi önermiyoruz. Buna ağırlık kaldırma, spinning ve tenis de dahildir. Bunların yerine deşarj olucu fiziksel etkinlikler daha iyidir. Yüzme, yoga ve yürüme bunlara dahildir.

Natürel terapiler kullanın

  • Aloe, elinizin altındaki en iyi alternatiflerden biridir. Yapraklarından birini uzunlamasına açılacak biçimde net. İğnelerini çıkarın ve yaprağın içini makatınızın üzerine yerleştirin. Jel hemoroid ile temas halinde olmalıdır.

Birkaç dakika içinde deşarj olmayı hissedersiniz.

  • Buz da öbür bir acayip alternatiftir. Şayet çok fazla rahatsızlık ve yanma varsa bu basit bir yoldur. Buz küpünü bir bezle sarmayı unutmayın. Bu biçimde cildinizle direk temas etmiş olmaz.
  • Oturma banyosu yaparken, bir yemek kaşığı Epsom tuzu ilave edebilirsiniz. Bu, yarayı daha acele iyileştirmeye destekçi olur.

Bir cevap yazın