Kanser Diye Bir şey Yok Yalnızca B17 Vitamini Yetersizliği Var

Dünyada bir hayli insanı muzdarip olduğu kanserin fertlerde görülme sıklığı günden güne çoğalıyor. En öldürücü hastalıklardan birisi olan kanserin hala daha dermanını arıyorlar.

Ancak şimdi sizleri afallatacak bir haberimiz var. Son araştırmalara göre kanseri iyileştirebilen ve tüm kötü mizaçlı hücreleri durdurabilen bir vitamin bulundu.

B17 VİTAMİNİ

B17 Vitamini, hasarlı hücreleri bir taraftan yok ederek hastalığın ilerleme sürecini yavaşlatıyor, fakat B17 vitaminin hakikat tesiri henüz bütün olarak anlaşılamamıştı.

Laboratuarda çalışanlar, B17 vitamininin kanser hücrelerine karşı son derece zehirli olduğunu ve hastalığı faal bir biçimde tamamlayabileceğini keşfedildiği için korkuyorlar.

Bir Hayli hasta bu hastalıkla B17 vitaminini alarak savaştıkları için, ilaç yapım işletmeleri bu vaziyeti iyi karşılamıyor.

Amigdalin olarak da öğrenilen B17,  kanserle gayret etmesine karşın bir hayli ilaç yapım işletmeyi de bu bulguyu paylaşmamaya çalışıyor.

Bu vitamine çok basit erişebiliriz ve artık ilaçlarla işimiz kalmayabilir.

B17 VİTAMİNİ KAPSAYAN SEBZE VE MEYVELER

KAYISI ÇEKİRDEĞİ
B17 Vitamini meyvesinden ziyade kayısının çekirdeğinde bulunuyor. Kayısı çekirdeği ve narenciye sınıfında olmayan elma, şeftali, kiraz, erik ve kuru erik gibi meyvelerin kendinde ve çekirdeklerinde de bulunuyor. kayısı çekirdeği tüketiminin hakimiyetli yapılması gerekmektedir. bazı vaziyetlerde siyanür zehirlenmesine yol açabilir.

ÇİLEK, YABANMERSİNİ VE BÖĞÜRTEN GİBİ YEMİŞLERDE
Bir Hayli yemiş B17 vitaminini barındırıyor. Sağlık Üniteyi Merkezi bir porsiyon böğürtlen, kuşüzümü, frambuaz ya da mürver ağacı dutunda 500mg B17 vitamini olabildiğini açıkladı.

YEŞİL FİLİZLER VE YAPRAKLAR
Bir sürü baklagil içeriklerinde B17 vitamini bulunduruyor. Sağlık Üniteyi Merkezine göre Fasulye ve nohutta da 100 ile 500mg arasında B17 vitamini bulunuyor. Mercimek, taze fasulye ve barbunya da dâhil öteki baklagiller ve fasulyeler de  zengin birer B17 vitamini kaynağı sayılıyor.

Bir cevap yazın