Kaparinin bereketleri

Akdeniz abuhavayı başta olmak üzere güneş gören yerlerde yetişebilen kapari nebatı sıhhatinize çok güzergahlı faydalar sağlıyor. Güneş gören yerlerde kendiliğinden yetişen bu nebatın yararlarını dinledikten sonra çok donakalacaksınız. İşte kapari nebatının bereketleri…

Kapari nebatı içerisinde kuersetin ve kaempeferol faktör maddelerinden bol ölçüde bulundurmaktadır. Bu nebat yaz sonundan itibaren meyve vermeye başlar. Kapari nebatının sıhhat açısından mucizevi bereketleri bulunmaktadır. Kapari nebatının yararlarını merak etmeye başladıysanız hemen söyleyelim…

Kapari nebatının bereketleri…

Özgür radikallere karşı savaşıyor

Kapari içeriğinde kuersetin ve kaempeferol faktör maddeleri bol ölçüde bulunmaktadır. Sıhhat açısından pek çok ehemmiyetli bereketleri bulunan bu iki madde, eforlu birer antioksidandırlar ve özgür radikallere karşı bedeni savunmaktadırlar.

Bu nebat ekilen yerlerde veya tohumunun atlamış olduğu yerlerde kendiliğinden yetişir. Sulama veya başka bir harekât gerekmez.

Akciğer kanserini yüzde 50 yasaklıyor 

Yapılan bilimsel araştırmalara göre kapari nebatını harcayan bireylerde akciğer kanseri tehlikesinin % 50 eksilttiğini ortaya çıkmıştır.

İçerisinde bol ölçüde flavonoid barındıran bu nebat, kanser hastalarının kan bedellerinde düşük olan trombosit sayısını çoğaldırır ve kanserle çaba için bedene ehemmiyetli bir dayanak vermiş olur.

Karaciğer yağlanmasını önler

Kapari ve zengin kuersetin kapsayan yiyecekler , karaciğere çok bereketlidirler. Karaciğer yağlanmasını önlerler ve karaciğer işlevlerini ehemmiyetli miktarda düzenlemektedirler.

Aynı zamanda MS ve ülser hastası olan bireylerin bol ölçüde kapari harcamaları nasihat edilir.

Bir cevap yazın