Kara Sinekler İçin Konut Üretimi 7 Çözüm

Sineklerin problemi yalnızca asap bozucu görünüşleri değildir. Gıdalara ve öbür yüzeylere değerlerse taşıdıkları hastalıkları bulaştırabilirler, bu sebeple onları uzak yakalamak en iyisidir. Bu asap bozucu sinekleri püskürtmenin 7 basit, natürel yolunu öğrenin.

Kara sinekler özellikle asap bozucudurlar. Onları uzak yakalamaya çalışabilirsiniz, ancak her zaman konutinizdeki yüzeylere inmek için sıkça yol ararlar.

Çoğu zaman çöp paketindeki gıda ve öbür şeylerin onları cezbetmesinin yanı sıra, kötü paklik sebebiyle de ortaya çıkabilirler.

Kötü görünmelerinin yanı sıra, onlarla savaşmanız için ana neden sıhhatinizle ilgilidir.

Kara sinekler, gıdalarınızla temasa girdiklerinde size bulaşabilecek hasarlı mikroorganizmaların taşıyıcısıdırlar.

Bu sebeple asabi kimyevilere müracaat etmekten sakınıp, natürel mahsuller kullanarak tesirli bir biçimde gayret faktörün bir yolunu bulmanız gerekmektedir.

Bugün, konutinizi bir sonraki istilalarında sınayabileceğiniz 7 acayip natürel çözümü sizinle paylaşmak istiyoruz.

1. Votka poşetleri

Evinize içinde votka bulunan birkaç poşet asmak, bazı yerlerde bir araya gelmeye meyilli sinekleri itmek için acayip bir yoldur.

Haşerelere karşı dayanılmaz bir kokuya sahip olmasının yanı sıra, transparan poşetler güneş ışığının kırılmasına ve prizmalar oluşmasına neden olur.

Bu optik tesir, uçan sinekler için rahatsızlık vermektedir, bu sebeple de kaynaktan uzaklaşmayı seçim edeceklerdir.

Cildinize konsalar dahi, onları uzaklaştırmak için az ölçüde votka uygulayabilirsiniz.

2. Fesleğen

Fesleğenin özellikleri, konutdeki sinek istilalarını hakimiyet etme mevzusunda bazı acayip tesirlere sahiptir.

Bu şifalı nebatın da haşereler için dayanılmaz bir kokusu vardır. Bu kokuyu dinlediklerinde, hemen orayı terk edeceklerdir.

Fesleğeni bir kap içinde veya bahçenizde çok basit bir biçimde geliştirebiliyor olsanız da, yapraklarını kullanarak bir çay hazırlayabilir ve bunu haşerelere sprey ile sıkabilirsiniz.

3. Lavanta esansiyel yağı

Lavanta esansiyel yağın, insanları gevşeten ancak haşereleri püskürten bariz bir aroması vardır.

Genellikle stres ve anksiyete terapisi için seçenek olarak kullanılırken, konutdeki sineklerin istilasına karşı da kullanabilirsiniz.

Uygulamak için bir sprey veya buğulaştırıcı kullanarak, konutinize aynı anda çok güzel bir aroma verirken bu haşerelerle savaşabilirsiniz.

4. Okaliptüs esansiyel yağı

Okaliptüs esansiyel yağı, özellikle de solunum sistemi üzerindeki pozitif tesirleri sebebiyle, tıbbi uygulamaları sayesinde bedelli bir mahsuldür.

Güçlü kokusu, soğuk algınlığı, astım veya bronşitten muzdarip olduğunuzda, hava yollarını arınmaya destekçi olur.

Bunun dışında, konutinizi dezenfekte etmek için ideal bir bileşendir, zira mikroorganizmaları ortadan kaldırmaktadır, ayrıca sinek ve karıncalar gibi haşerelerin istilasını engellemektedir.

Azıcık ılık su ile bir kavanoza azıcık okaliptüs esansiyel yağı koyun ve bu çözümü sineklerin gelmesini istemediğiniz alanlara uygulayın.

5. Sarımsak

Sarımsak dişleri, konutde sineklerin varlığını yasaklayan, aynı zamanda bu keskin kokuyu yayan uçucu bileşikleri hür bırakmaktadır.

Yemek odasına birkaç diş sarımsak koyun veya gıdalarınıza sarımsak tozu serpin. Bu sineklerin üzerlerine konmalarını engelleyecektir.

Azıcık sarımsağı ezip ve stratejik bölgelere yapıştırmayı dahi deneyebilirsiniz.

6. Elma sirkesi

Elma sirkesi içindeki asidik bileşikler, kara sinekler ve öbür haşerelerle gayret etmek için piyasada satılan kimyeviler ve haşere ilaçları için seçenek bir çözümdür.

Özellikleri ve ender aroması bu haşereleri iter ve giderken vazgeçtikleri yabancı maddeleri uzaklaştırmak için bu yüzeyleri dezenfekte eder.

Doğrudan sinekler üzerine püskürtmek size iyi neticeler verebilecek olsa da, minik tabaklara azıcık dökmek ve bunları önleyici bir usul olarak konutin çevresine dağıtmak iyi bir fikirdir.

7. Karanfil ve portakal

Portakalın natürel kokusu hem kara sinekler için bir devadır, hem de natürel bir oda spreyi olarak hizmet eder.

Narenciye kokusu ile beraber karanfillerin bariz aroması bu sinekleri çok rahatsız eder ve ortadan kaybolmalarını kolaylaştırır.

Bir portakalın içine azıcık karanfil yapıştırın ve yemek odanıza veya kara sineklerin istilasına duyarlı bir yere yerleştirin.

Bu istenmeyen davetsiz konukları uzaklaştırmak için size en çok hitap eden çözümü seçin. Haydi bunları bir deneyin!

Bir cevap yazın