Kara sinekleri Kaçırma Usulleri

Yazla birlikte karasinekler de ortaya çıktı. Hepimizin rahatsız olduğu karasinekler için çözüm basit. İşte karasineklerin hanenizden uzaklaşmasını sağlayacak en tesirli ve en pratik yollar:

İspirto ve şeffaf poşetler

Hanenize karasineklerin girmesini istemiyorsanız ispirtolu suyla karasinekleri haneden uzaklaştırabilirsiniz. İspirtonun böceklere ve sineklere karşı akılalmaz bir kokuya sahip olması onları uzaklaştırmada tesirlidir. Özellikle ispirtoları transparan poşetlerin içerisine yerleştirip ışık alan bir yere asabilirsiniz.

Lavanta yağı

Lavanta yağı da karasineklerden kurtulmak için tesirli bir yoldur. Bu kovucu yapıya sahip olan yağ; sinek, pire, yaprak biti ve siyah böcek gibi bir hayli haşerenin hanelerinizde barınmasını engeller.

Malzemeler:

1 fincan kadar lavanta yağı, 1 adet kapaklı teneke kutu, sünger ya da bez

Yapılışı:

Lavanta yağına sünger ya da bezi daldırın. Tenekeye sünger ya da bezi yerleştirin ve kapağı kapatın. 24 saat zamanınca bekleyin. Bekledikten sonra kapağı açarak hanenizin her köşesine yerleştirerek sineklerin gelmesini yasaklamış olursunuz.

Karanfil

Karanfil karasinekler tarafından hiç hoşlanılmayan bir baharattır.

Malzemeler:

25- 50 kadar karanfil nebatı, 2 tane limon

Yapılışı:

Limonu ortadan kesip, ikiye ayırın. Limonun bir yarısına karanfil sürerek üste gelecek biçimde tabağa yerleştirin. Bu metotla kara sinekler uzaklaşacaktır.

Bir cevap yazın