Karaciğer Hastalığı Bulgusuymuş

Ayak ve bacak sağlığınız riskte olabilir!

Fazla spor, sağlıksız beslenme, hava başkalaşımı bacak ve ayaklarınızda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Peki bu sorunları nasıl anlarsınız? İşte size bacak ve ayak sıhhatinizle ilgili birkaç emare:

Ayakların şişmesi ve ayaklarda görülen farklılıklar bunlardan kaynaklanıyor olabilir…

Böbrek Problemleri

Şayet böbrekleriniz muntazam çalışmazsa, bedenden akışkan atılımı eforlaşır. Gözlerinizin çevreninde şişlik varsa, bacaklarınızda elektroşoka benzeyen ani sızılar seziyorsanız bu böbreklerle ilgili soruna işaret edebilir.

Venöz yetmezlik

Venöz yetmezliği, toplardamardaki kanın kalbe doğru değil ters doğrultuya ilerlemesi durumudur. Çok uzun süre ayakta kalan hemen herkeste görülebilir. Bu da bacaklara şişliğe ve sızıya kapı aralar.

Tromboz

Tromboz kalp veya damar sisteminde istenmeyen pıhtı oluşmasıdır. Bu pıhtının uzuvlara yerleşmesi ciddi uzuv eksikliklerinden vefata kadar uzanan önemli sorunlara kapı aralar. Bir veya iki bacağınızda oluşan şişlik bu hastalığa işaret olabilir. Şipşak bir hekime gitmek gerekir.

Karaciğer Problemleri

Karaciğer problemlerini, bacaklarınızdaki duruma göre evvelce tanımlayabilirsiniz. Karaciğerin anormal biçimde çalışması gidişatında bacaklarda hem şişlik hem de örümcek ağına benzeyen damarlar görülür.

Tiroid bezi problemleri

Şiş bacaklar, ayağa giren ani kramplar ve ayaklarda üşüme tiroid bezi mevzusunda sorunlardan kaynaklanabilir.

Ateroskleroz damar sertliği

Ateroskleroz esnasında ayağa çok az kan kazanç; bu da ayağın rengi soluk yapar ve sızıya kapı aralar. Çoğu vakada, insanlar damar sertliği mevzusunda bulguları ilgisizlik ederler. Ancak bu haftalık ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Gebelik

Gebelik bir hastalık değildir. Bununla birlikte bacaklarınızda bir ekip farklıklar fark edebilirsiniz. Başta şişlik ve ödem olmak üzere ani kramplarda n önemli bulgulardandır.

Bir cevap yazın