Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Kürü!

Sıhhatinizi tehdit eden meselelerden biri de karaciğerde alana gelen yağlanmadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu maydanoz kürü ile karaciğerinizde oluşan yağlanmadan kurtulabilirsiniz.


Karaciğer yağlanması sıhhatsiz beslenme neticeyi ortaya çıkan, kalp damar hastalıklarının tehlikesini oluşturan sıhhat meselelerini birliktesi getirebilir.  Aynı zamanda hareketsiz hayat, maşa başı çalışan bireylerin de karaciğerinde yağlanmalar alana gelebilir.

Karaciğer yağlanması birliktesi bir hayli sıhhat meselesini getirebilir.  Genellikle karaciğerde yağlanma; ciltte kızarıklık, midede kabarıklık ve hazımsızlık, gözlerde kızarıklık ve kaşıntı, hemoroid,  belleğin zayıflaması, soluğun kötü kokması, ciltte oluşan siyah noktalar ve iltihaplı sivilce gibi bulgularla kendini gösterir.

Karaciğerinizde yağlanma problemi yaşıyorsanız veya yaşadığınızı düşünüyorsanız Prof. dr İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu maydanoz kürünü uygulayabilirsiniz.

İşte Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan maydanoz kürü tanımı…

Malzemeler 

16 adet maydanoz
Yarım limon

Hazırlanışı 

Maydanozu yaprakları ile beraber mutfak robotunun içerisine atın.  Üzerine yarım limonu sıktıktan sonra içerisine yarım kadeh su ilave edin.  Tekerrür karıştırdıktan sonra bir sırça sürahi içerisinde muhafaza edip içebilirsiniz.

Bu kürü sabah kahvaltısından yarım saat evvel aç karnına içmeniz gerekir.  15 gün bu kürü uyguladıktan sonra bir hafta ara verip tekerrür başlayabilirsiniz.

Yılda en fazla 2 kez uygulayabileceğiniz maydanoz kürü ile karaciğer yağlanmasını önlemiş olursunuz.

Not: Hiçbir kürü alışkanlık haline getirip aralıksız uygulamamalısınız. Rastgele bir sıhhat meseleyi büyümesini önlemek veya alerjik bir tepkine sebebiyet vermemek için bir doktora müracaat etebilirsiniz.

Bir cevap yazın