Karaciğerin Zehirlendiğinin 4 Bulgusu

Bedenimizde biriken glikozu ve muhtelif zehirli maddeleri Karaciğer pakler. Zehirlenmiş karaciğerin bulgularının ne olduğunu merak ediyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz bulgulara göz atabilirsiniz.

Karaciğer, beyimizden sonra bedenimizin en güçlü uzuvlarından bir tanesidir. Bu sebeple karaciğer sıhhatine çok fazla dikkat etmek gerekir. Karaciğer işlevleri bozulmaya başladığında bedenimizde muhtelif sıhhat meseleleri de birliktesi gelebilir.

Karaciğer zehirlenmeye başladığında bedeninizde emin başlı bulgular vermeye başlar.

İşte karaciğer zehirlenmesinde bedeninizde alana gelen bulgular…

Sarı cilt

Ellerinizde, gözlerinizde, cildinizde ve tırnaklarınızda sarılığın sebebi öd pigmentinin bedeninizde birikmesidir. Ancak karaciğeriniz yeterli çalışmadığında bedeninizde biriken bu toksik maddeleri cetmez. Bu sebeple karaciğerde zehir oranı aşırılaşır. Bu vaziyetin neticesinde sarı solgun bir deri alana kazanç.

İdrar ve dışkıda alana gelen renk metamorfozları

İdrarınız banalden daha sarih ve koyu veya dışkınız banalden daha sarih veya koyuysa karaciğerinizde zehirlenme alana gelebilir. Bu sebeple dışkı ve idrar rengi iyi bir biçimde takip edilmeli rastgele bir anormallik görüldüğünde belirli hekime müracaat etilmelidir.

Cilt hassasiyeti kaşıntı

Sanki cildinizde kesintisiz bir şey dolaşıyormuş hissi varsa kesintisiz kaşıma gereksinimi dinliyorsanız bu vaziyet karaciğerinizin yeterli çalışamadığını ve zehirli madde maddelerin çok fazla biriktiği anlamına gelebilir.

İshal

Yedikleriniz kendinizi kötü sezdirmeye başladıysa ve yemek yedikten kısa bir zaman sonra tuvalete gitme gereksinimi seziyorsanız karaciğerinizde zehirlenme yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle sık sık ishal olmak akışkan kaybını işaret eder. Bu vaziyet karaciğerinizle ilgili problemler yaşadığınızı gösterebilir.

Bir cevap yazın