Karanfilin Kullanım Alanları

Karanfil Saç Sıhhati İçin Verimlidir: Saç sıhhatine ehemmiyetli katkı sağlar. Saç köklerini besler ve dökülmeye mani olur. Bunun yanında saçların koyulaşmasını sağlar, natürel ve sıhhatli görünüm kazandırır.

İşte karanfil mucizesi tanımı; Bir bardak kaynar suya 10-15 adet karanfil atarak 10 dakika bekletin. Yapmış olduğunuz karanfil çayını kafa teninize masaj yaparak yedirin. Saç dökülmesinin durduğunu fark edeceksiniz.

Karanfil İltihaplı Sivilceleri Giderir

Özellikle karanfil yağının iltihaplı sivilce rehabilitasyonu için çok tesirli olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. Karanfil yağı, etkilenen bölgeye topikal olarak uygulanır. Genelde el ve surat kısmına uygulandığında kremlerle inceltilir. Cilde uygulandığında ise karıncalanma hissi verir. Karanfil yağının antibiyotik özelliği ile iltihaplı sivilcelerin oluşma sebepleri ortadan kalkmış olur.

Karanfil Sinüzite İyi Kazanç

Sinüzit meseleyi olanlar için özellikle kış aylarında sinüzitin verdiği baş sızılarından dolayı yaşam zehir olur. Bir Hayli uzman sinüzitleri arınıcı özelliğinin olduğunu söylemektedir. Bunun için karanfil tozunun burundan çekilmesini önermektedirler. Fakat bunu yaparken dikkat edilmesi gerekir zira karanfil tozu da en az karanfil kadar tesirlidir.

Karanfil Kabarıklığı Giderir

Karanfil su ile karıştırılarak veya çay olarak hazırlanıp içilebilir. Bu biçimde bağırsaklarda karın bölgesinde alana gelen kabarıklık şikayetlerine ehemmiyetli miktarda çözüm üretir ve rahatsızlığı giderir.

Karanfil Strese Karşı İyi Kazanç

Karanfil, alana gelen rahatlama ve hafiflemeler stresi de aynı zamanda eksiltir.. Bir aromalı çaya nane ve karanfil katarak harcamanız stresle çaba açısından bünyenize olağanüstü bir katkı sağlar.

Bir cevap yazın