Karbonatın Ayaklarınıza Fantastik Mucizesi

Kuru, sert ve çatlamış topuklar özellikle pabuçlarımızın içinde rahatsız etmektedir. Karbonat ile ayaklarınızı hem yumuşacık hem de hafiflemiş olarak ucuz ama çok tesirli bir usuldür. Özellikle tam gün ayakta olanlar için bir kurtarıcı kalitesindedir. Aynı zaman da ayaklarınıza pedikür yaparak ölü teni kaldırır.

Karbonatın Ayaklarınıza Fantastik Mucizesi

3 yemek kaşığı karbonat ile 4-5 litre sıcak suyu bir kap içerisinde karıştırınız. Karbonat eriyince ayaklarınızı içine koyun ve 15-20 dakika kadar bekletin. Çıkarttıktan sonra ise vazelin yada ıslatıcı sürerek poşet ile ayaklarınızı sarınız. Ayrıca Islatıcı yerine Wicks yada soğan koyarsanız irini ve arılarınızı da atmış olursunuz. Özellikle bayanlar da oluşan idrar yolu irini rehabilitasyonunda da kalıcı çözüm üretir ve sabah kalktığımızda yumuşacık ve hafiflemiş ayaklara sahip olacaksınız.

Üç adımda ayaklarınızı hoşlaştıran sihirli terapi çatlak topuklar milyonlarca insan için büyük bir baş belasıdır. Çok tatsız görünüyorlar ve enfeksiyonların kaynağıda olabilirler. Mesele basitçe çözülmese de, topuklarınızı yumuşak ve pürüzsüz hale getirecek kolay bir 3 adımlı operasyon var.

İlk adım

Bir fincan ılık suda 2 çay kaşığı karbonat ve bir tutam tuz ilave etmektir. Çözülene kadar iyice karıştırın sonra ayaklarınızı 10-15 dakika bekletin. Sonunda bir pomza taşıyla topuğunuzu sürüp havlu ile kurutun.

İkinci adım

Ev imali bir ölü ten atma harekâtı kapsar. 2 çorba kaşığı şekeri 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve karışımınızı ayağınızı 5 dakika süresince pul pul dökmek için etkilenen bölgeye sürtün. son adıma geçmeden ılık suyla durulayın.

Son adım

Ev imali bir ıslatıcı hazırlamayı kapsar. Bir kapta sıcak su doldurun sonra 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı bal ilave edin. Ortaya çıkan kremi her gece uyumadan evvel ayaklarınızın üzerine uygulayın ve daha sonra pamuklu çorap giyin. Bir gecede tesirini göreceksiniz. Harekâtı haftada 2 kere yapabilirsiniz. Böylece ayaklarınız bakiye kadar bakımlı kalacak!

Bir cevap yazın