Karındaki Kabarıklığı ve Fazla Kiloları Yok Eden Kürler

Karın bölgesindeki kabarıklık ve fazla kilonun yok edilmesi, göbek yağlarının eritilmesi için natürel kürlerden faydalanabilirsiniz.

Derlediğimiz göbek eritme usullerinden çok hoşnut kalacaksınız! Damak tadınıza en uygun olan karışımı seçip uygulamaya başlayabilirsiniz.

Göbek Eriten Yoğurtlu Kür

 • 4 dal maydanoz ve 4 dal dereotunu incecik doğrayın.
 • Bir adet limonun suyunu ve 250 gram yoğurdu ilave edip iyice karıştırın.
 • Bu şahane kürü, haftada 2 kere uygulayın.
 • Gece yatmadan 3 saat evvel ara öğün olarak tüketin.

Göbek Eriten Naneli Kür

 • 4 dal taze fesleğen ve 4 dal taze naneyi incecik doğrayın.
 • Bir adet limonun suyunu ve 250 gram yoğurdu ilave edip iyice karıştırın.
 • Bu şahane kürü, haftada 2 kere uygulayın.
 • Gece yatmadan 3 saat evvel ara öğün olarak tüketin.

Göbek Eriten Soğanlı Kür

 • 1 dal taze soğan ve 4 dal taze naneyi incecik doğrayıp bir avuç semizotuyla karıştırın.
 • 250 gram yoğurdu ilave edip iyice karıştırın.
 • Bu şahane kürü, haftada 2 kere uygulayın.
 • Gece yatmadan 3 saat evvel ara öğün olarak tüketin.

Göbek Eriten Zencefilli Kür

En iyi yağ yakıcı ve bedeni kuvvetlendirici olarak öğrenilen zencefilli kür için aktardan her birinden 100 gram olmak kaydıyla;

 • Zencefil, zerdeçal ve toz tarçın alıp sırça bir kavanozda karıştırın.
 • Gece yatmadan 3 saat evvel bir kase yoğurda zencefilli karşımdan bir tatlı kaşığı ilave edip iyice karıştırın ve yiyin. Bu şahane kürü, haftada 2 kere uygulayın.
 • Gece yatmadan 3 saat evvel ara öğün olarak tüketin.

Kürlerden Fayda Görmek İçin;

Sakın, göbeğim acele erisin diye her gün kür sınamayın, söylediğimiz biçimde haftada 2 gün kullanın. Her gün kullanırsanız bedeniniz alışır ve kürlere tepki vermez. Yakılan yağları bedenden idrar ve terle atmak için günde 3 litre su içiniz. Göbek eritme ve karın yağlarından kurtulmak için işe yarayan bu kürlerden fayda görmek için kesinlikle yürüyüş veya egzersiz yapmalısınız.

Ne Kadar Kilo Verirseniz Verin, Karın Yağlarınız Yerinde Sabit Mi Duruyor?

Yalnız değilsiniz, zira göbek meseleyi giderek gelişiyor. Üstelik göbek sadece estetik bir problem değil; bozulan sıhhatinizin asıl bir göstergesidir. Kışın bol giysiler ve hırkalar ile gizlemeyi muvaffak olduğunuz göbeğiniz havalar ısınınca daha görünür hale gelip sizi rahatsız edeceğini de düşünüyorsanız şimdiden kendinize bakmanız gerekli. Göbeğiniz bedeninize oranla daha fazla kilo alıyorsa ve bu kiloları vermekte güçlük sürüklüyorsanız bu galeri bütün size göre…

Göbek eritmeye ve kilo vermeye takviyeci baharatları da inceledik. İşte göbek eritmenize yararı olan baharatlar…

ZENCEFİL

Bu aromatik baharat, mide rahatsızlıklarında yatıştırıcı özellik taşıyor ama aynı zamanda kilo da verdiriyor. Antioksidan istikametinden zengin olan bu baharat, acı biberde bulunan kapsaisin isimli bileşik ile yüklü. Çalışmalar, kapsaisin maddesinin metabolizmayı süratlendirdiğini ve netice olarak da kalori yaktığını gösteriyor. Metabolism mecmuasında yayımlanan bir araştırma neticesine göre, zencefil besin termik tesirini artırır ve tokluk duygusunu destekler.

BİBERİYE

British Journal of Nutrition mecmuasında yayımlanan bir yazıya göre, biberiyede bulunan karnosik asit, açlık kan şekeri seviyesini düşürerek kilo alımına hudut koyar. Açlık kan şekeri, sekiz ila 12 saat besinsiz kalındığında genellikle gece ölçülen şeker kıymetidir. Bir başka çalışmaya göre, polifenol ve flavonoid bileşenlerini kapsayan biberiye Tip 2 diyabetle alakalı enzimlerin yasaklanmasına dayanak eder. Biberiye çayı zayıflamak isteyenlere oldukça fayda sağlar.

“Karındaki Kabarıklığı ve Fazla Kiloları Yok Eden Kürler” için bir yorum

 1. Merabalar göbek yağı yakmayla ilgili önerilerinizi okudum. Benimde hiç gitmeyen göbek problemim var maalesef. Size sormak ve danışmak istediğim iki sorum olacak. İlki benim midemde reflü gastrit be mide fıtığı olan şikayetlerim var. Bu sebepten her türlü bitki ve baharat kullanamıyorum. İkinci sorumsa inatçı ve çok az giden göbek ve kilo sorunum var. Bana bu konuda yardımdımcı olursanız rahatsızlık yaşamadan kolay bir şekilde kilolarımdan kurtulmak istiyorum. Ayrıcada guator rahatsızlığım da var lenf bezimde ikitane küçük milimlik nodül var. Sizden sabırsızlıkla vereceğiniz cevabınızı bekleyeceğim.

Bir cevap yazın