Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek olası

Cildimizin hoşluğu ve sağlılığı çoğu zaman kan dolaşımına bağlı bir vaziyettir. Kan akışını sağlayarak cilt tonunu iyileştirebilir, cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.
Asyalı bayanların bulmuş olduğu bu usul için hangi malzemelere gereksiniminiz olduğu hemen sayalım. 1 adet çay veya tatlı kaşığı, Hindistan cevizi yağı veya klasik ıslatıcı bir krem.

GÖZ ALTI ŞİŞLİKLERİNİ YOK EDEN USUL

Soğuk bir kaşığın dışbükey tarafını gözlerinizin altına yerleştirin ve yukarıya ve alt ve ileri geri hareket ettirin. Gözlerinizin altına krem uygularsanız, hareketleriniz daha yoğun olabilir. Müddet 1-2 dakikadır. Şişmiş göz kapaklarından kurtulmak için: Gözlerinizi kapatın ve soğuk kaşığın dışbükey tarafını yerleştirin. Kaşıklar ısınsın, soğuk suya batırın ve tekerrür gözünüze koyun. 5-7 kere yineleyin.

KAŞLARINIZIN ARASINDAKİ KIRIŞIKLIKLARDAN KURTARAN USUL

Burun köprüsünün üst kısmına soğuk bir kaşık yerleştirin ve hafifçe bastırın. Alnınızın üst kısmına doğru ilerleyin. Ilık bir kaşık kullanarak aynı eylemleri yineleyin.

KAZ AYAKLARINDAN KURTARAN USUL

Soğuk kaşıkların ardı gözünüzün dış köşelerine yerleştirin. 5-7 kere dairesel hareketlerle, şakaklarınıza doğru ilerleyin. Kaşıklarınız ısındığında değiştirin ve 5 kere aynı operasyonu uygulayın.

ALIN KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTARAN USUL

Ilık kaşıkları alnınızın ortasına yerleştirin ve dairsel hareketlerle şakaklarınıza uygulayın. Sonra başladığınız noktaya, alnınızın ortasına geri dönün. Kaşıklar soğuduktan sonra tekerrür ısıtın. Masajın süresi 2-3 dakikadır.

MİMİK KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTARAN USUL

Ağzınızı açın ve dudaklarınızı hafifçe uzatın. Isıtılmış kaşıkları burnunuza sol fotoğrafta gösterildiği gibi yerleştirin. Kaşıkları dairesel hareketlerle ağzınızın her iki köşesine taşıyın. Dairesel hareketlerle, burnunuzun altına geri dönün. 5-7 kere yineleyin.

DEKOLTE BÖLGESİ İÇİN

Sıcak kaşıkları yerleştirin ve dairesel hareketlerle köprücük kemiğine taşıyın, tüm dekolte bölgesine masaj yapın. Kaşıkları soğuk suya daldırın ve aynı hareketleri yineleyin. Sıcak ve soğuk kaşıkları 10 kere değiştirmeye devam edin.

Bir cevap yazın