Kediye Çirkin Diye Sesleniyorlardı, Ama Son Hareketi Herkese Ders Oldu

Ufaklığımızdan beri bizlere caddedeki hayvanlara hastalık taşıdığı düşünülerek değmememiz söylenir.

Elbette dikkatli olmamız hayati olsa da bazı insanlar, hayvanları yalnızca dış görünüşlerine göre suçluyor. Az sonra okuyacaklarınız da bununla alakalı.

Dünyanın bir hayli ülkesinde cadde hayvanlarına tesadüfmek muhtemel. Kimileri arkadaş canlısı olabiliyorken kimileri de yabanidir.

Hastaydı ve Yorgun Düşmüştü

Bu resimdeki cadde kedisi Son derece cılız ve yorgundu. Kimsenin ona bakmadığı belirliydi. Çevresinde yaşayan herkes, ‘Çirkin’in kim olduğunu öğrenirdi. Çirkin ismini verdiğimiz bu kedi çöpten yemek yer, müzakere eder ve kendini hoşlandırmaya bayılırdı dedi.

Aradığı Yalnızca Sevgiydi

Kedi uzun vakit süresince tek başına güçlüklere göğüs germeyi muvaffak oldu. Ancak karnı aç olduğundan bir vakit sonra katlanamadı.

‘Çirkin’ giderek zayıfladı ve kuyruğunu kaybetti. Artık balansta dahi duramıyordu. İnsanlar çirkin ile alay ediyorlardı.

Onu her gören ‘Ne kadar çirkin bir kedi’ diyordu.

Çirkini taşladılar

Çirkin ne zaman bir çevresinde yaşayan insana yanaşsa itilip kakılıyor hatta bazen onu taşlıyorlardı. Oysa kedinin tek istediği azıcık da sıcaklıktı.

Çirkin, köpeklerle müzakere ettiği bir günün ardından yaşamını kaybetti. Yaşamını kaybetmeden evvel yanına bir adam geldi.

Çirkin son derece yorgun olsa da tam eforunu toplayıp adamın yanına gitti. Son soluğunu vermeden evvel yanında birisi olsun istiyordu. Adamın ayağına sarıldı ve son soluğunu böyle verdi ve bu resim o an çekildi.

Kedinin tek istediği, hak ettiği sevgi ve alakayı gördüğü sıcak bir yuvada gelişmekti…

İnsanların cadde hayvanlarına acımasızca davranmasını ve onları görmezden gelmesini yasaklamamız gerekiyor.

Herkesin daha şuurlu olması ismine yazıyı onlarla paylaşın.

Bir cevap yazın