Kelliğin Devası Onda, Yedikçe Farkı Göreceksiniz

Yeşil tomatillo, ananesel Meksika mutfağındaki bileşenlerden biridir ve minik ebadına karşın, sıhhatimiz için çok ölçüde faydalı gıda taşır. Yeşil Yeşil Domates Tomatillonun sıhhatimiz açısından bir hayli bereketi bulunmaktadır…

Avrupalılar arasında domates bu sebzeden daha çok alkış toplamış ve İtalya’ya getirildiğinde Akdeniz abuhavasında iyi yetişmiş. Fakat dünya mutfaklarında dağılmaya başlayınca büyük Meksika aileleri Tomatillo’yu ziyafet sofraları yanı sıra bir hayli lokantada kullanılmaya başlamış.

Hafif ekşi tadıyla Meksika soslarının bırakılmaz malzemelerinden bir olan tomatillo lezzetini besbellileştirmek için pişmiş olarak harcanabildiği gibi ham olarak da kullanılabiliyor.

Kahverengimsi kabuğun altındaki meyvesi yeşil ve sertken kullanılması seçim ediliyor. Buzdolabında iki hafta kadar saklanabiliyor.

Kabukları ayırıp hava almayan plastik bir poşete saklanması gerekiyor. Bir Hayli hastalığa yararlı olduğu belirtiliyor. İşte yeşil domates tomatillonun bilinmez bereketleri:

Sindirimi kumpaslar

Sebzelerin çoğunda olduğu gibi, tomatillo yüksek seviyede diyetetik lif sağlar. Bu sindirim sisteminin işlevlerini dayanaklar ve bedenin yağları çok daha iyi emmesine takviyeci olur.

Kanseri önler

Böylece, bağırsak sistemini iyileştirir ve kabızlığı, gazı ve abdominal distansiyonu ortadan kaldırır. Tomatillo, bilimadamlarının antibakteriyel ve anti-karsinojenik işlevlerini kavramak için çalıştığı ixocarpalacton A gibi fitokimyasal antioksidanlar kapsar. Antioksidanlar, hür radikallerin tesirleriyle savaşırlar.

Bağışıklığı kuvvetlendirir

Tomatillo bağışıklık sistemini uyarmaya takviyeci olan yüksek ölçüde C vitamini taşır. Bedendeki yabancı maddeleri arınmak ve patojenleri gözetmek için esas korunma sağlayan eritrosit üretimini süratlendirir.

Kabuklarını sakın atmayın

Tomatillonun kabuğu, çağlar süresince çaylar ve eşi tıbbi ilaçlar için kullanılmıştır.

Ve bereketleri arasında; Kelleşmeyi ve kepeği ortadan kaldırmak , kulak sızılarını eksiltmek bulunmaktadır.

Kelliğe Çözüm: Yeşil Domates

Yeşil domatesin özellikle kabukları nebatsal rehabilitasyon olarak senelerdir kullanılagelmiştir. En çok bereketi kellik meselesini gidermesi olarak öğrenilen nebat, saç dökülmesine sanki savaş açıyor.

Saç sıhhati için seçim edilen nebat, saç meselelerine çözüm sağlıyor. Ayrıca, yeşil domates kepek problemi için de çözüm kaynağı

Kapsadığı yüksek ölçüde C Vitamini kışın insan bedeninin gereksinimi olan vitamini karşılayacak kıymette. Aynı zamanda antioksidan olan yeşil domatesi salatalarda doğrayarak harcamak muhtemeldir. Kapsadığı lif sayesinde uzun vakit tok kalmanızı sağlar.

Bir cevap yazın