Kemik Erimesi Olanlar İçin Harikulade Reçete

Yumurta kabuğu daha öncekinden ehemmiyetsiz bir çöp olarak nitelendirilirdi ve çöpe giderdi. Ancak sonradan yapılan araştırmalar yumurtanın en büyük bereketinin kabuğu olduğunu ortaya çıkardı.

Yumurta kabuğu kürünün en büyük yararlarından kimileri ise kemik yapısını kuvvetlendirici tesirleri, dişleri kuvvetlendirici etkileridir.

Kemik Erimesine Karşı Yumurta Kabuğu Kürü Tanımı:
* Yumurta kabuğunun mikrobunun bütün anlamıyla kırılabilmesi için öncelikle çok iyi biçimde haşlamak gerekiyor.

* Haşlanan yumurtamızın kabuğunu atıyoruz ve ardındna üzerindeki çeperi de alıyoruz. Yumurta kabuğunun çeperi de en az kabuğu kadar yararlıdır ve kalsiyum açısından zengindir.

* Yumurta kabuğu kürü için zorunlu olan yumurta kabukları ve çeperi blender içerisinde toz haline gelinceye kadar ufalıyoruz. Çok iyi biçimde ufalanmadığı taktirde yerken çıtır çıtır bir ses oluşturacak ve bu güzel olmayacaktır. Bu sebeple gıdaların içerisinde sezmeden harcayabilmek için toz haline gelebilmesi gerekmektedir.

* Toz haline gelmiş olan yumurta kürü sek biçimde 1 çay kaşığı kadar yenir. Yumurta kabuğu tozunun ardından meyve suyu içebilirsiniz. Tozu, süt ve saf meyve suyuyla beraber harcandığında etkileşime geçer ve verimleri çoğalır. Dilerseniz limon suyu da koyabilirsiniz.

* Özellikle sabah kahvaltıdan evvel veya akşam yemekleriyle beraber harcandığında çok yararlı olduğu tespit edilmiştir.

Bir cevap yazın