Kemik Erimesi Ve Kanserin Dermanı

Kelle paça özellikle küçükbaş hayvanların baş ve ayak kısımlarının bir ekip operasyonlardan geçmesiyle elde edilen çorbadır, öbür bir ifadeyle paça çorbası olarak adlandırılır.

Sıhhatlı Bir Yaşam İçin Kelle Paça Çorbasından Uzak Durmayın!

Kelle Paça Çorbası Her tasaya deva

Prof. Dr. Canan Karatay kelle paça çorbasının sıhhat açısından bir çok bereketi olduğunu ve sıklıkla harcamak gerektiğine söylemiştir.

* Paça çorbasının içerisinde bulunan protein, kolesterol ve kollajen maddeleri kelle paça çorbasını zengin bir yiyecek haline getiriyor.

Özellikle kollajen maddesi kanser hastaları için harcanması gereken en ehemmiyetli gıdalardan bir tanesidir.

Yağ oranı ve kalorisi oldukça yüksek bir yiyecektir. Kolesterol bakımından da yüksek yiyecek kıymeti olan paça çorbası özellikle çocuklara gelişim yarıyıllarında içirilmesi nasihat edilir.

Ayrıca kanser hastalarının rehabilitasyondan pozitif netice almaları ve kanserli hücreleri yok etmeleri için kollajen ismi verilen bir maddeden almaları lüzumludur. Kemoterapi yarıyılında alınan ilaçlar bedende ki kollajen seviyesini bozma gibi bir tesir oluşturabilmektedir.

Rehabilitasyon yarıyılında kelle paça çorbasından alınan kollajen sayesinde rehabilitasyona yanıt verme daha sıhhatli ve süratli reelleşiyor. Kollajen maddesi ise sadece kemik suyunda, paçada ve tavuğun suyunda bulunan bir maddedir. Bu nedenle kanser hastaları için paça rehabilitasyon edici bir yiyecektir.

Canan Karatay paça çorbasının içerisinde bulunan D vitaminin bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek özellikle kış hastalıklarına karşı koruma sağladığını belirtiyor.

Ayrıca kemik erimesine karşı da gözetici olan paça çorbasının kırıkları iyileştirme sürecini de süratlendirdiğini belirtiyor. bu çorbanın içilmesinin boğazı yumuşattığını ve soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara karşı gözetici özellik taşıdığını da vurguluyor.

Kırık Çıkık Gidişatlarında, Kemiklerin Süratli Onarılması İçin Devamlı Paça Çorbası İçin

Genellikle millet arasında kırık ve çıkık gidişatlarında paça çorbası içmenin rehabilitasyon ettiği düşünülmektedir. Kemikleri ve adale yapısını kuvvetlendirir. Beden için çok verimli vitamin ve mineralleri içerir.

Kaslarda alana gelen yırtılmaların kelle paça ile rehabilitasyon edildiği gözlemlenmiştir. Menisküs yırtılması, adale yırtılmaları gibi gidişatlarda hastalara önerilir.

Kilo almak isteyen bireylere nasihat edilir. İçerisinde ki yüksek kalori ve yiyecek bedelleri sayesinde sıhhatli bir biçimde bedenin lüzumu olan gıdaları da alarak kilo alımı gerçekleştirir.

Kilo almak isteyen bireylerin günde 2 kase kelle paça çorbası içmesi nasihat edilir.
Soğuk algınlığına karşı verimli bir çorbadır. Kısa müddette soğuk algınlığını bedenden atar. Kelle paça çorbası omega-3 bakımında da zengin bir yiyecektir.

Kelle paça çorbası kalori ölçüyü fazla olan bir yiyecektir. Bu nedenle kilo problemi olan bireylerin paça çorbasını çok sık harcamaları önerilmez.

Ayrıca kelle paça çorbası kolesterol bakımından da zengin bir yiyecektir. Kolesterolü fazla olanlar için önerilen bir yiyecek değildir. Fazla harcandığında kelle paça çorbası kalpte yağlanma alana getirebilir.

Bir cevap yazın