Kendi Ufak Şifası Büyük, Kalpten Kolesterole Her Tasaya Deva

Geçmiş yarıyılların en daha önceki rehabilitasyon usullerinden biridir. Bir Hayli bireyin tadına dahi bilindik olmadığı akdiken meyvesi, tüketimi çok yaygın olmasa da oldukça bereketli bir yiyecektir. Hafif ekşi tadı ve eforlu içeriğiyle akdiken meyvesi, kalpten kolesterole kadar bir hayli alanda fantastik tesirler yaratır. Beslenme ve Perhiz Uzmanı Büşra Çengel, akdiken meyvesinin yararlarını anlatıyor.

KİLO VERMEK İÇİN…

Akdiken meyvesinin en ehemmiyetli bereketleri arasında zayıflatma tesiri vardır. Metabolizmayı hızlandırır. Bu gidişat daha fazla kalori yakmayı sağlayarak süratli kilo vermenizi sağlar.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRMEK İÇİN…

Bol ölçüde C vitamini kapsayan akdiken meyvesi, eforlu içeriği sayesinde zehirli maddelerin bedenden atılmasını sağlar. Antioksidan istikametinden zengin olan akdiken meyvesi bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

YÜKSEK TANSİYONU DÜŞÜRMEK İÇİN…

Bu mevzuda yapılan bir hayli araştırma, akdiken meyvesinin hafif derecede yüksek tansiyonu olan bireylerde oldukça tesirli olduğunu gösteriyor. Akdiken meyvesi içeriğinde bulunanlar sayesinde tansiyon için dengeleyici bir rol oynuyor.

ENERJİYİ YÜKSELTMEK İÇİN…

Akdiken meyvesi, koroner damarları genişleterek kan dolaşımını süratlendirir. Yiyeceği kan olan hücreler sayesinde bedende enerji seviyesi çoğalır ve bitkinlik hissinden arınır.

STRESİ EKSİLTMEK İÇİN…

Bir Hayli mevzuda fayda sağlayan akdiken meyvesinin en ehemmiyetli bereketlerinin arasında stres üzerindeki tesiri vardır. Soğukkanlılaştırıcı özelliği olan akdiken meyvesi, bireydeki stres seviyesini asgariye düşürerek rahatlatır.

SIHHATLİ BİR SİNDİRİM SİSTEMİ İÇİN…

Bağırsak florası ile alakalı organik bileşenleri barındıran akdiken meyvesi, sindirim sisteminin çok daha sıhhatli ve basit işlemesini sağlar. Kabızlık, hazımsızlık ve mide sızılarına iyi gelir.

EFORLU BİR KALP İÇİN…

Akdiken meyvesi kumpaslı olarak harcandığı takdirde kan akışını artırarak kan tazyikini düşürür. Aynı zamanda kan dolaşımının gelişimini sağlar. Üstelik yüksek kolesterole bağlı olarak görülen kalp hastalığına karşı iyi bir koruma sağlar.

TÜM BUNLARIN YANI SIRA…

Karaciğeri gözetir, Bağırsak enfeksiyonlarının giderilmesinde rol oynar, Makûs kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü artırır, Antioksidan özelliği sayesinde cildin arınılmasına ve yenilenmesine destekçi olur.

HAMİLELER HARCAYABİLİR Mİ?

Gebelik bedenin değiştiği, hormonların mutasyon içinde girdiği bir yarıyıl olduğu için beslenme her zamankinden daha ehemmiyetlidir. Ancak bu her sıhhatli besinin harcanacağı anlamına gelmemelidir. Bu noktada hamile veya emziren bayanlar akdiken meyvesini harcamadan hekimine danışmalıdır.

Bir cevap yazın