Kendinizi Müthiş Sezdirecek 7 Adale Esnetme Hareketi

Germe hareketleri yalnızca faal spor yapanlarda değil, aynı zamanda hareketsiz hayat stili içinde olanlar için de ehemmiyetlidir. Bu hareketlerle hem formda kalacak hem de hangi adalelerinizi çalıştırdığınızı bileceksiniz.

İşte İspanyol fitness alıştırmanı Oscar Morán Esquerdo tarafından geliştirilen esneme hareketleri…

Ehemmiyetli Anekdot: Her harekette soluğunuzu sıradan alın ve hiç acı sezmediğinizden emin olun. Her pozisyonun 10 ila 30 saniye arasında olduğuna dikkat edin.

KASLARINIZI ESNETMEK İÇİN EN TESİRLİ HAREKET

BOYUN ÖN KASLARI GERME

Alakalı adaleler: Sternokleidomastoid Boynun her iki tarafınfa bulunan adale. Uygulama: Ellerinizi kalçalarınıza koyun, sırtınızı düzleştirin ve dikkatlice başınızı geriye doğru bükmeye başlayın. Gerginliği daha yoğun sezmek istiyorsanız, ellerinizi alnınıza koyabilirsiniz ve sonrasında dikkatlice indirin.

BOYUN YAN KASLARI GERME

Alakalı adaleler: Sternokleidomastoid adale ve üst trapezius sırt adaleyi. Uygulama: Oturma pozisyonunu alın, sırtınızı düzenleyin ve sol elinizin takviyesiyle başınızı sola doğru bükün. Kulağınıza değmeye çalışın. Egzersizi değişik güzergahta yineleyin.

CHİLD’S POZ HAREKETİ ESNEME

Alakalı adaleler: Lats sırt kanat adaleleri Görseldeki gibi uzanın kalçalarınızı geriye doğru usulca hareket ettirin, alnınızla yere değmeye çalışın.

Alakalı adaleler: Lats sırt kanat adaleleri Görseldeki gibi uzanın kalçalarınızı geriye doğru usulca hareket ettirin, alnınızla yere değmeye çalışın.

DEVE DURUŞU

Alakalı adaleler: Karın ve abdominal dış oblik karın bölgenizin yan ve ön adaleleri adaleler. Görseldeki gibi diz üstünde durun, ellerinizi arkanıza dayayın ve kalçalarınızı öne ve yukarıya doğru itin.

SIRT KASLARI

Alakalı adaleler: Trapez sırt adaleleri. Bacaklarınızı birleştirerek ayakta pozisyon alın. Kalçalarınızı usulca geriye doğru itin ve ellerinizin takviyesiyle başınızı öne doğru bükün. Göğsünüze çenenizle değmeye çalışın.

AĞIRLIKLA YANA EĞİLME

Alakalı adaleler: Yan karın adaleleri. Dik durun ve üst vücudunuzu usulca sağa doğru bükün. Aynı hareketi değişik tarafta yineleyin.

OMUZ GERME

Alakalı adaleler: Omuz adaleyi. Kolunuzu bedeniniz arasında düzleştirin ve gerginliği çoğaldırmak için değişik elinizle hafifçe bastırın. Egzersizi değişik kolunuzla yineleyin.

Bir cevap yazın