Keşke Evvelden Öğrenseydik Diyeceğiniz, Her Konutta Var

Günümüzde sirke, yemeklerden tutun temizleğe kadar kullanılmaktadır. Bu inanılmaz sirke ayrıca daha önceki zamanlardan günümüze kadar hastalık rehabilitasyonunda da kullanılmaktadır.

Sirkenin içeriğinde natürel antibiyotik bulunmaktadır. Antibiyotik özelliği ile kalmayıp bol ölçüde C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum içermektedir.

Bu özellikleri sayesinde bedenin mukavemetini çoğaldırarak hastalıklara tutulma tehlikesini eksiltir. Ayrıca kan şekerini basmakalıpa döndürür ve hazmı kolaylaştırır.

Önümüz kış olduğundan dolayı bedenimizin kapısı soğuk algınlığına sarih. Soğuk algınlığına karşı ılık suya 1 yemek kaşığı sirke dökün ve bu karışımı harcayın. Bu karışım öksürük ve boğaz sızılarına iyi gelmektedir.

Eğer kilo vermek istiyorsanız da sirke harcayabilirsiniz. Zira sirkenin içerisinde asetik asit bulunmaktadır. Asetik asit yağları yapma özelliği taşımaktadır.

Yemek yemeden evvel 2 tatlı kaşığı sirke ile 1 bardak suyu karıştırıp için. Bu usulü günde 3 kez uygulamalısınız.

Kolestrol seviyenizi tertip etmek, kalp sıhhatinizi gözetmek ve kansere karşı korunmak istiyorsanız kumpaslı olarak sabahları aç karnına 1 kez suya karıştırarak elma sirkesini harcayın.

Yalnızca beden içine değil, dışada başka bir deyişle cildede iyi gelmektedir. İltihaplı Sivilce, cerahat ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarında rehabilitasyon emelli kullanabilirsiniz.

Kullanım

Sorunlu olan bölgeye pamuk desteği ile sirkeyi sürün ve bir zaman bekletin.

Sirke kullanımı saçlarınızdaki yağ ve kepek sorununuda ortadan kaldırır. Böylece saçlarınız daha gür ve uzun olur.

Kullanım

4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 4 yemek kaşık su denk ölçüde karıştırılır. Banyoda saçınızı yıkayıp duruladıktan sonra bu hazırlamış olduğunuz karışımı saçınıza sürün ve iyice dağıtın.

Sürdükten sonra 5-10 dakika bekleyin sonra soğuk su ile saçlarınızı hoşça durulayın. Bu uygulamış olduğunuz yöntemin anında verimini göreceksiniz. Sirke kokusu saçınızda kalacak diye korkuyorsanız, merak etmeyin saçlarınızda sirke kokusu kalmayacaktır.

Dişlerinizde sarı kirler varsa bunların giderilmesinde de sirke kullanabilirsiniz.

Kullanım

1 su kadehi suyun içerisinde 1 çay kaşığı elma sirkesi ilave edin ve karıştırın. Karışımdan bir ölçü alıp 10 saniye gargara yapın. Bu operasyonu 5 kez tekrarlayın.

Bu yapmış olduğunuz uygulama hem dişlerinizi beyazlatacak hem de sıhhatinizi de gözetecektir. Bu karışımı uyumadan evvel 1 kez uygulamanız yeterlidir.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın