Neşelerin olmazsa olmazı kahveyle yapılan bu maskeler hoşluğunuza hoşluk katacak!

Kahve neşeyi için rafta duran bu büyülü meşrubat her evde bulunan kolay malzemelerle birleşince saçlarınızı ve cildinizi yaza hazırlamak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor.

Selülit

Bir ölçü öğütülmüş veya kurutulmuş kahve çekirdeğini aynı ölçüde tuzla karıştırıp, üstüne birkaç damla zeytinyağı ilave edin. Karışımı meseleli bölgeye yukarıya doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. En iyi tesir için haftada 1-2 kere tekrarlayın.

Saç dökülmesi

2 yemek kaşığı ince veya orta öğütülmüş kahveyi 3 yemek kaşığı ısıtılmış zeytinyağı ile karıştırın. Ilıması için bekledikten sonra karışımı saçınıza boydan boya uygulayın.

Saçınızı folyo ile sarın. 30 dakika sonra, şampuanla yıkayın. Bu saç terapisini haftada 1-2 kere uygulayın. Takribî 12 uygulamadan sonra istediğiniz neticeyi alabilirsiniz. Duyarlı yapılı saçlarda kullanıldığında renk açılmasına neden olabilir.

Göz altı torbaları

Yarım çay kaşığı öğütülmüş kahve, yarım çay kaşığı hindistancevizi yağı, bir tutam karabiber ve birkaç damla suyu karıştırın. Karışımı göz altlarınıza uygulayıp kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayarak durulayın.

Kuru ve çatlamış dudaklar

Yarım çay kaşığı öğütülmüş kahveyi, yarım çay kaşığı balla karıştırın. Karışımı 30 saniye süresince masaj yaparak dudaklarınıza uygulayın ve daha sonra nemlendirdiğiniz bir parça pamukla silin.

Yüzdeki siyah noktalar

2 yemek kaşığı öğütülmüş kahveyi aynı orandaki lor ile karıştırın. Karışımı cildinize 2 dakika süresince masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika kurumaya bırakın.

Karışım cildinizde kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. En iyi neticeyi almak için haftada 1 kere uygulayın.

Yağlı ciltler

Öğütülmüş kahveyi 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştırın. Karışımı cildinize 1-2 dakika süresince masaj yaparak uygulayın. Daha sonra soğuk suyla yıkayarak maskeyi temizleyin.

Mat ciltler

1 çorba kaşığı öğütülmüş kahve, 1 çay kaşığı ekşi krema, 1 çay kaşığı bal ve 1 ham yumurtayı hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Hamur kıvamına gelen karışımı masaj yaparak suratınıza uygulayın. 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayarak karışımı çıkartın. Karışımı haftada 1-2 kere uygulayın.

Kaynak

Bir cevap yazın