Kilo verdiren ve zehirli maddelerden temizleten pırasa çayı

Pırasa natürel bir idrar söktürücüdür ve ödemi bedeninizden süratli bir biçimde atmanıza destekçi olur. Pırasa ile hazırlanan çayda kilolarınızdan ve ödemden süratli bir biçimde kurtulmanıza destekçi oluyor. Üstelik bu çayı sınayanlar 10 günde 5 kilo verdiklerini iddia ediyor.

Pırasa hakkında öğrenmediğiniz bir asıl var ise oda muhtemelen pırasanın senelerce bayan sıhhati için kullanıldığıdır. Antik Yunan ve Roma’da pırasanın bayanlarda doğurganlığı çoğaldırdığı, kalp sıhhatini pozitif etkilediği, soluk darlığına ve bitkinlikle gayrette sanki bir şifa kaynağı olduğunu gösteren kayıtlar yer almakta.

Dolayısıyla pırasanın kilo verdirmenin yanı gizeme sıhhatiniz açısından rakamsız bereketi bulunmakta. Bu denli yararlı bir sebzenin çayını hazırlamak isterseniz tasvirimize göz atabilirsiniz.

İşte kilo verdiren ve zehirli maddelerden temizleten pırasa çayı tasviri…

Malzemeler:
4 adet pırasa
1 buçuk litre su
1 adet limonun suyu

Çayın hazırlanışı:

İlk olarak tencerenize bir buçuk litre suyu koyun ve kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine arınmış ve dilimlemiş olduğunuz pırasaları atın. Bir zaman kaynamaya vazgeçin. 5 dk yeterli olacaktır.

Daha sonra suyun içerisinden pırasaları çıkartın. Ve suyunu ayırın. Ayırmış olduğunuz pırasa suyunu bir şişenin içerisine boşaltın. Şişenin içerisine bir ölçü limon suyu ilave edin. Pırasaları atmayıp çorbanızda veya yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz pırasa çayını sabah aç karnına ılık, öğlen ve akşam yemeğinden 20 dk evvel günde 3 kere harcamanız öneriliyor.

Bir cevap yazın