Kiraz Sapı: Neye İyi Kazanç? Nasıl Kurutulur? Nasıl Zayıflatır?

Kiraz sapı yalnızca zayıflamak için kullanılmıyor. Aynı zamanda kiraz sapı sindirim ve boşaltım sistemine de oldukça fayda sağlıyor. Kiraz sapını Hem sıhhatiniz hem de zayıflamak için kullanabilirsiniz. Kiraz sapını perhiz yaparken ve sıhhat açısından nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmiyorsanız bu yazımız bütün size göre!

Kiraz sapının sıhhatiniz açısından çok doğrultulu verimleri bulunuyor ancak kiraz sapını yaş olarak değil muhakkak kuru olarak kullanmanız gerekiyor. Kiraz sapını nasıl kurutmak gerektiğini öğrenmiyorsanız işte teklifler…

Kiraz sapı nasıl kurutulur?

İstediğiniz ölçüde kiraz sapını ayıklayın. Daha sonra geniş bir bez üzerine kirazın saplarını dağıtın. Kiraz saplarını 2 veya 3 gün süresince direk güneş almayan bir yerde kurutun. Kurumuş kiraz saplarını muhakkak sırça kavanoz içerisinde saklayın.

İnsanlar kiraz sapının genellikle zayıflama emelli kullanıyorlar. Ancak kiraz sapıyla yalnızca zayıflamak değil sıhhat içinde kullanabilirsiniz. zira kiraz sapı sıhhatimize olan verimlerinin yanında emin başlı hastalıklara da şifa oluyor. İşte kiraz sapının iyi geldiği hastalıklar…

Kiraz sapı hangi hastalıklara iyi geliyor?
Prostat gelişmesine, kadınların regl yarıyıllarında ödem çoğalışına karşı, dolaşım bozukluğuna karşı, mesanede alana gelen idrar yapma güçlüğüne karşı kiraz sapı bir çok hastalığa iyi gelmektedir.

Kiraz sapının verimleri

  • Kiraz sapı eforlu bir antioksidan tesirine sahiptir bu sebeple dolaşım sistemi ve sinidirim sistemine oldukça fayda sağlar.
  • Kiraz sapı zayıflamak isteyenlere şiddetle önerilir. Zira bedende su birikimine netlikle sebebiyet vermez. Suyun bedenden zehirli maddelerle birlikte süratli bir biçimde atılmasını sağlar.
  • Kiraz içerisinde bol ölçüde vitamin ve mineral barındırır. Bu sebeple kiraz sapında da bol ölçüde vitamin ve mineral vardır. Kirazın sapında A,E,C,K vitaminleri bol ölçüde bulunmaktadır.
  • Kiraz sapının kaynatılarak içilen çayı, hem ödem atıcı olarak hem de zayıflamak emeliyle kullanılır.
  • Kiraz sapı böbreklerin arınılmasına dayanakçı olur.
  • Kanı arınmaya dayanakçı olur.
  • Karaciğerleri gençleştirmeye yardımcıdır.
  • Aynı zamanda kiraz sapı idrar yolu enfeksiyonlarına oldukça iyi kazanç.
  • Kurutulmuş kiraz sapı erkeklerde 40 lı yaşlardan sonra kullanılmalıdır. Kadınlarda ise regl yarıyıllarının başlamasıyla başka bir deyişle 15 yaşından sonra kullanılmaya başlanabilir. Kadınlarda kiraz sapı şayet regl yarıyıllarında ortaya çıkan problemler için harcanacaksa değişik bir stilde kullanılmalıdır.

Kadınlar regl yarıyılında kiraz sapını nasıl kullanmalı?

Regl yarıyıllarında bayanlar genellikle bedenlerinde oluşan şişlikten şikâyetçidirler. Kiraz sapını kullanmak bu şişliklerin büyük miktarda eksilmesine yol açacaktır. Adet yarıyılınızdan birkaç gün evvel kiraz sapını kaynatıp suyunu için. Adet yarıyılınıza kadar olan müddette kiraz sapı suyunu kapsasanız bedeninizde şişlikler belli bir zaman sonra yok olacaktır.

Kiraz sapı çayı nasıl hazırlanır?

Bir tencerenin içerisine bir buçuk bardak su ilave edin. İçerisine 15 gr kiraz sapı ilave edin. Daha sonra ocağı kapatın.10 dk kadar demlenmeye vazgeçin. Demlenmiş olan kiraz sapını yemeklerden evvel aç karnına içebilirsiniz.

Kiraz sapı banyosu

Bedeninizin belli bölgelerinde özellikle surat, göz, ayak bölgelerinde oluşan şişlikler için kiraz sapı banyosunu sınamalısınız. Kiraz sapı banyosu için 5 tutam kiraz sapını 3 buçuk litre su içerisinde kaynatın. şiş olan bölgenizi bu suyun içerisinde ilave ettirin natürel suyun ılınmış olmasına dikkat edin. Şişlikleri geçirmek için suyun içerisine tarçın ilave ederek harcayabilirsiniz. Bu karışımla hazırladığınız banyo, cildinizin soluk almasını sağlayarak şişlikleri yok edecektir.

Kiraz sapı kullanılırken nelere dikkat edilmeli?

Kiraz sapını mevsiminde kendiniz kurutarak, derin dondurucuda muhafaza edebilirsiniz. Kiraz sapı çayı hazırlarken iyice demlendiğini kavramak için sapların vaziyetine bakabilirsiniz. Saplar inceldiyse ve çay koyu bir renk aldıysa yeterince demlenmiş demektir. Aynı zamanda kiraz sapını kendiniz kurutacaksanız şayet rutubetli etrafta kalmamasına itina göstermelisiniz. Zira küflenme ve mantar oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple kiraz sapını sırça kavanozda veya bez torbalarda gizlemelisiniz.

Bir cevap yazın