Kızılcık Suyunun Verimleri

Kızılcık suyunun, ıspanaktan daha fazla antioksidan eforuna sahip olduğunu öğreniyor muydunuz? Bu yazıda bu meyvenin fantastik faydaları hakkında bilgi edinin!

Son iki ya da üç senede, süpermarketlerde ticari kızılcık suyu markaları bulmak giderek daha yaygın hale geldi. Ama bunları içmek iyi bir fikir midir? Yoksa gazlı meşrubatların verdiği hasarı mı veriyor?

Gerçeğinde, yanıt evet, bunları içebilirsiniz. Ama çok fazla içmeyin. En natürel markayı aldığınızdan emin olun. Yaftada yazanları okumanız ve içinde şeker ve gözetici olan meyve sularından uzak durmanız önemlidir.

Kızılcık öteki meyvelere mukayeseyle çok miniktir. Buna karşın, kızılcık büyük bir su kaynağıdır. Netice olarak, lezzeti ve özellikleri, yerli Amerikan kabileleri tarafından yoğun biçimde kullanılıyordu.

Kızılcık suyunun sahip olduğu antioksidanların rakamı perhizinize çok iyi katkı sağlar. Gerçeğinde bu meyve, brokoli ve ıspanaktan daha çok gıda maddesi kapsar. Bu sebeple, çocuğunuza ufak bir bardak kızılcık suyu içirmeniz iyi bir fikirdir.

Bu yazıda, kızılcık suyu içmenin bereketlerinden bahsedeceğiz.

Anti-kanserojen ve anti-ur tesirleri vardır

Kızılcık suyunun bu tesiri, polifenol bileşikleri sayesinde hakikatleşir. Bu bileşikler, urların büyümesini ve dağılmasını yavaşlatır. Bu özellikle akciğer, göğüs, sütun ve prostat urları için geçerlidir.

Bedeninizde ur yaradılışını destekleyen bir öteki etmen de kan pıhtılarıdır. Kızılcık suyu ayrıca pıhtılaşmaya neden olan iltihaplanmayı eksiltmeye de dayanakçı olur. Bunun sebebi, yüksek salisilik asit içeriğidir.

Aynı zamanda, flavonoidleri sebebiyle, bu meyve suyu hasarlı hücrelerin gelişmesini önler. Bu sebeple natürel kızılcık suyu, urların gelişmesini eksiltir ve kanser yayılımını yavaşlatır.

Diş çürüklerinin ortaya çıkışını eksiltir

Proantosiyanidin, kızılcıkta bulunan kimyevi bir bileşiktir. İşlevi, genelde dişlere yapışan hasarlı bakterileri yavaşlatmaktır. Aynı zamanda asit imalini de eksiltir.

Bu işlev, dişlerinizi periodontal hastalıklardan gözetir. Ayrıca plak birikimine karşı da koruma altına alınırlar.

Kızılcık suyu ve iyi ağız hijyeni, ağız bakımı için müthiş bir kombinasyondur. İşlenmiş meyve suları kapsasanız, bu işe yaramayacağını andırmanız önemlidir.

İşlenmiş meşrubatlarda, şeker içeriği çok fazla olur.

Kemiklerinizi ve dişlerinizi güçlendirir.

Kızılcık suyu, yüksek kalsiyum içeriğine sahiptir. Osteoporoz ile alakalı bir mesele yaşıyorsanız, bunu usunuzda tutun. Her gün bir bardak kızılcık suyu içmek iyi bir fikirdir.

Bu meyve suyunu üreten işletmelerin bir hayliyi içine genellikle kalsiyum ilaveler. Bu cins meşrubatlar harcamaya karar verirseniz, şeker ölçüsünün en düşük olduğu markayı seçmenizi öneririz.

Şeker içeriğinden dolayı bu natürel meyve suları da çok cazip olabilir. Ancak, ufak bir ölçünün büyük zararlarla çaba için yeterli ölçüde kalsiyum kapsadığını unutmayın.

Unutmayın, bu meyve suyu yalnızca natürel şekerlerle dolu olmalıdır.

Kalp sıhhatinizi geliştirir

Kızılcık suyu, kalp rahatsızlığı tehlikesini eksiltmenize dayanakçı olabilir. Bunu içeriğindeki yüksek flavonoid seviyesine borçluyuz.

Bunlar antioksidan işlevi görürler. Bu, arteryoskleroz gibi meselelerin ihtimalini eksiltir. Arteryoskleroz, kanda lipid, kalsiyum ve kolesterol birikimi sebebiyle atardamarların daraldığı bir hastalıktır.

Arteryoskleroz ile alakalı risklerden biri, kan akışınızı yasaklıyor olmasıdır. Bu, bedeninizin muhakkak kısımlarının, lüzum dinledikleri oksijen ölçüsünü alamamasına neden olur. İyi bir rehabilitasyon görmediğiniz zaman, ciddi meselelerle karşılaşabilirsiniz. Bunlara kalp krizi ve felç de dahildir.

Bu suyun öteki bir bereketi de, toksik elementlerin kandan arınılmasını sağlamasıdır. Bu paklik karaciğer meselelerini önlemek için önemlidir.

Obeziteye karşı savaşıyor

Kızılcık suyu kapsasanız, organik asitleri sayesinde bedende biriken yağları atmaya ve ortadan kaldırmayaa dayanakçı olursunuz.

Bununla beraber, şayet kızılcık suyu içiyorsanız, bu, egzersiz yapmayı vazgeçebileceğiniz anlamına gelmez. Ayrıca, balanslı bir perhizle beslenmekten de asla vazgeçmemelisiz.

Gerçeğinde bütün tersidir. Balanslı bir perhiz, şahsı afaki beslenmeye karşı gözetir. Egzersiz yaparak, sahip olduğunuz yağlardan kurtulursunuz.

Bu meyve suyu bedeninizde biriken yağların yakılmasına dayanakçı olur. Tek başına, bu meşrubat sahip olduğunuz aşırıdan kiloları vermenizi sağlamaz.

Daha sıhhatli ve eforlu olmak için günde yarım bardak kızılcık suyu için.

Bunu okuduktan sonra muhtemelen bir bardak kızılcık suyu içmek isteyeceksiniz. Bununla beraber, içtiğiniz ölçüye dikkat etkeniz gerektiğini unutmayın.

Bu meşrubat çok tatlı gelebilir. Netice olarak, bir hayli insan bunu içmeyi alışkanlık haline getirmekte zorlanıyor. Bu sizin başınıza da kazançsa, bir smoothieye ilave etmenizi ya da suyla karıştırmanızı öneririz.

Karbonasyonu özlediğiniz için gazlı meşrubatlardan bırakamıyorsanız, onlar yerine şu tanımı deneyin:

Malzemeler

  • 2 bardak Kızılcık suyu
  • ½ bardak su
  • Tercihe göre buz

Talimatlar

  • Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Netice çok serinletici olacak, göreceksiniz. Artı, her zaman harcadığınız meşrubatlardan çok daha sağlıklıdır.
  • İstediğiniz tadı tutmak için ilave ettiğiniz suyu çoğaldırabilir ya da eksiltebilirsiniz.

Bir cevap yazın