Koltuk Altı Kararmasını Konutta 5 Dakikada Geçirin

Koltuk altının hoş görünmesi özellikle yaz aylarında oldukça ehemmiyetlidir. Şayet koltuk altı cildinizde kararma varsa koltuk altı kararması nasıl geçer sualinin yanıtını bulmanız gerekir. Bizlerde koltuk altı kararması için yapılması uygun olan bazı uygulamaları sizlere aktaracağız. Bu uygulamaları asıllaştırarak koltuk altı cilt bakımınızı natürel bir biçimde reelleştirebilirsiniz.

Koltuk altı kararmasına iyi gelen teklifler;

Portakal kabuğu

Portakal kabuğu ve gül suyu ile elde edeceğimiz karışım hem koltuk altındaki ölü hücrelerin arınılmasını sağlayacak hem de cilt renginde açılmaların oluşmasını sağlayacaktır.

Bu karışım için portakal kabuklarını güneşte kurutmanız gerekmektedir. Kuruyan kabukları gül suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Artık karışımımız tamamdır. Koltuk altına sürün ve kuruduktan sonra soğuk su ile arının.

Filika ağacı tozu

Gül suyu ve filika ağacı tozu ile koltuk altı renginizi açabilir, gül suyu sayesinde de koltuk altının yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için filika ağacı tozu ve gül suyunu karıştırarak elde edeceğiniz macunu koltuk altınıza sürün. On beş dakika kadar bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Karbonat

Karbonat, çoğu cilt bakımında kullanıldığı gibi koltuk altı kararması için kullanılmaktadır.

Bu uygulama için yalnızca su ve karbonatı karıştırarak yoğun macun kıvamı bizim için yeterli olacaktır. Koltuk altı bölgesine uygulandıktan sonra su ile durulayın.

Limon

Limon tek başına koltuk altı kararmasına iyi gelmektedir.

Bir dilim limonu koltuk altınıza sürün. Bir kaç dakika beklemeniz yeterlidir. Limon cildi kuruttuğu için durulamadan sonra ıslatıcı kullanmanız ehemmiyetlidir.

Sirke

Sirke, koltuk altı rengini açtığı gibi aynı zamanda kötü kokuya neden olan bakterilerinde arınılmasını sağlar.

Sike ve pirinç ununu karıştırıp macun haline getirin. Elde ettiğiniz macunu koltuk altına sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra durulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın