Koltukaltı Kararmasına Tesirli Çözüm

Yazın gelmesiyle beraber giyilen koltukaltını sarihte vazgeçen ince elbiseler kimilerimiz için moral bozucu olabilir. Çünkü koltukaltı kararmaları özgüveni baltalayan meselelerden biridir. İşte konutta hazırlayabileceğiniz çözüm teklifleri!

1. Sirke

Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan sonra koltukaltına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu karışın yalnızca cilt rengini açmaz, aynı zamanda kokuya neden olan bakterilerin can vermesini de sağlar.

2. Portakal Kabuğu

Portakal kabuklarını güneşte kuruttuktan sonra rendeleyin ve gül suyu ilave ederek macun elde edin. Bu karışımı koltukaltınıza uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Ölü hücrelerin can vermesine ve cildin renginin açılmasına destekçi olacaktır.

3. Limon

Limon, cilt kararmalarında akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi pakler ve aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltukaltınıza sürüp durulayın. Limon cildi kurutacağından bu harekâttan sonra kesinlikle ıslatıcı kullanın.

4. Sandal ağacı

Sandal ağacı tozu ve gül suyunu karıştırıp elde ettiğiniz macunu koltukaltına sürünüz. Sandal ağacı rengin açılmasını sağlarken gül suyu da serinlik ve yumuşaklık hissi verir.15 dakika beklettikten sonra kibarca durulayın.

5. Karbonat

Mutfaktaki kullanımının yanı gizeme hoşluk reçetelerinde de sık sık gözümüze çarpan karbonat cilt renginin açılmasına da destekçi olur. Su ile karıştırıp elde edilen yoğun macunu kumpaslı olarak koltukaltına uygulayın ve durulayın.

Bir cevap yazın