Komşusu Son Soluğunu Verdi ve O Komşusunun 3 Çocuğunu Evlat Edindi

Beş çocuğu yetiştirmek hiç de basit olmasa gerek. Bir de üstüne üç çocuğun mesullüğünü daha almayı düşünün. Beş çocuk annesi Tisha için çocukları yetiştirmek güç değildi. Üç çocuğu olan komşusu kanserden yaşamını kaybedince çocukların yetiştirme yurduna verilmesi kararlaştırıldı. Ancak Tisha’nın gönlü buna elvermedi.

Tisha ve eşinin beş çocuğu olsa da, komşusunun çocuklarını tek başlarına vazgeçmek istemediklerinden onları da evlat edinmeye karar verdiler. Tisha’nın yaptığı iyiliği ise birisi farketti. Bir vakit sonra Tisha evine gelince evinin tamamen değiştiği sürpriziyle karşılaştı.

Fox5, Tisha’ya çok fazla tanımadığı komşusunun çocuklarını neden evlat edinmeye karar verdiğini sorunca, “Zira onlar daha çocuklar. Ben de yetiştirme yurdunda geliştim. Benim yaşadığım güçlüklerle bu üç çocuğun karşılaşmasını istemedim. Çocuklar, çocukken çocuk gibi yaşamayı hakediyorlar. Zati annelerini kaybettiklerinden dolayı acı sürüklüyorlar. Onlara ‘konut’ diyebilecekleri bir etraf sunmak istedik” dedi.

Tisha ve eşinin beş çocuğu olduğundan üç çocuğu da evlat edinince konutlarında yeterince yer olmayacaktı. Buna karşın çocuklar muntazam bir civarda yetişsin diye onları evlat edinmeye ve evinde barındırmaya karar verdiler.

Konutta yeterince yer olmadığından dolayı evlat edinilen çocuklar öbürleriyle aynı odaları paylaşıyordu. Tisha’nın 17 yaşındaki oğlu ise koltukta uyuyordu. Ancak kimse gidişatından davacı değildi. Tek yapmak istediği konutun içine yeni bir duvar ördürerek çocukların odasını ayırmaktı.

Tisha, iyilik yaptı ve kısa müddette iyilik buldu. Birisi Tisha’nın yaptıklarını duydu ve Fox’un Surprise Squad takımı kısa müddette Tisha’nın kapısını çaldı. Bayana, konutun dekorasyonunda takviye edeceklerini söylediklerinde Tisha gözyaşlarına boğuldu. Öğrenmedikleri şey ise takımın duvar örmekten aşırısını yapacak olmasıydı. Hem de Tisha konutta değilken.

Geniş kadrolu ve kabiliyetli bir takım altı haftada bitirilmesi olası olan işi üç günde tamamladı. Konutun içini baştan alta yenilediler. Netice olarak tam çocukların yaşayabileceği şahane bir konut civarı yaratıldı.

Konutun içindeki farklılıkları ve ailenin tepkisini görmek için hemen izleyin!

Tisha, eşi ve sekiz çocuğuyla birlikte kendilerine yapılan iyiliği sonuna kadar haketti.

Yapılan iyilikten etkilendiyseniz siz de paylaşın!

“Komşusu Son Soluğunu Verdi ve O Komşusunun 3 Çocuğunu Evlat Edindi” üzerine 6 yorum.

    1. Hiç te öyle değil. Ben bir yerde görevli iken bir tanıdığım geldi. Abi hiç param yok beni falan yere bıraktırırmısın dedi. Yetkim olmadığı halde şahsın yüzüne iyilik yap denize at malik bilmezze halik bilir dedim kişiyi falan yere gitmesini sağladım. Bir yıl sonra o un olduğu yere ben de gittim ve ilk kazığı ondan yedim.

  1. Nasıl bakarsanız öyle görürsünüz. İyilik var ve olmaya devam edicek. Çıkarlarınız temiz olsun.

Bir cevap yazın