Köpeğin Neden Ağladığını Bilen İnsanlığından Utanıyor

Hakikat dostluklar hudut tanımaz. Elbet bu lafı daha evvel duymuşsunuzdur. Size bu lafın ispatını sunuyoruz hem de hayvan arkadaşlarımız aracılığıyla.

Hayvanların içgüdüleri değişik hayvanlardan uzak durmalarına, hatta birbirlerine hasar vermelerine neden olsa da, hayvanlar arasında kurulan dostlukların ne kadar eforlu olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bu içeriğimizde daha evvel hiç karşılaşılmamış bir dostluk hikayesini sizlere sunuyoruz. Rookie adlı bir köpek ile ailenin sahip olduğu bir inek.

Rookie aileye ilk katıldığında insanlarla hemen kaynaştı ancak daha esrarengiz olan şu ki ailenin yanı sıra, ailenin sahip olduğu inek ile olan arkadaşlıkları herkesi afallamışa çevirdi. Birlikte gelişen bu iki dost o kadar iyi dost oldu ki aralarında bir anne oğul ilişkisi olduğunu söylemek dahi muhtemel. İnek, Rookie’nin tüylerini yalıyor ve birlikte uyuyorlar. Ne yazık ki aile emin bir müddet sonra ineği bir çiftliğe satmak zorunda kaldı ve ufalama anı gerçekten insanın vicdanını dağlayan cinsten.

Herhangi bir nedenden yakın bir dostunuzdan parçalamak zorunda kaldıysanız, Rookie’yi basitlikle kavrayabilirsiniz. Havladı, ahırın çevresinde kezlerce döndü ve ahırın önünde saatlerce dostunun dönmesini umarak bekledi.

Ardından bir gün, Rookie dostunun sesini duydu. Başka bir çiftliğe satılan dostu hakikatinde sandığı kadar da uzakta değildi. Yan çiftliğe kaçmak ve aralıksız dostuyla olmak isteyen Rookie, sahibine güç anlar yaşatıyordu. Ahırda saatlerce dostunu bekleyen, onu dinleyen ama gidemeyen hayvan güç günler geçiriyordu. Yemek yemeyen ve saatlerce ağlayan hayvan neticede ailenin daha fazla sabredememesine neden oldu.

Rookie’nin üzülmesine direnemeyen aile en sonunda ineği geri almaya karar verdi. İşte iki dostun kavuşma anlarındaki hislerini size yansıtacak olan videoyu da ekledik.

İneklerini geri alan aile, aynı zamanda Rookie’ye dostluk etmesi için bir köpek daha aldı. İnsanların hayvanlarını bu denli önem vermesi ve onlar için zorunda olmadıkları şeyler yapmaları insanı gerçekten çok mutlu ediyor.

Bir cevap yazın