Kurt Üzümünün Sıhhate Verimleri

Muhtemelen kurt üzümü hakkında daha evvel az bir şeyler duymuşsunuzdur Lycium barbarum. Bu, Doğu’nun takatinin Batı dünyasına girmesi ile başlamıştır.

Batı tıbbının gücünün fabrikalarda yapılan ticarileşmiş ilaçlara sabrettiğini unutmayın. Bununla beraber, globalleşme süreci sayesinde, kültürel boşluklar dünya çapında giderek daralmıştır. Bu sebeple uzak doğuyu kavramamız gitgide daha da tesirli oluyor.

Kurt üzümü gibi bedenimiz için yararlı sıhhatli besinler hakkında daha iyi bir bilgiler ediniyoruz

Kurt üzümü nedir?

Bu meyveler cildin ihtiyarlamasına karşı en çok verimi olan yiyeceklerden biridir. Himalayalardan gelen kurt üzümü, Çin’de kayıtlı tarihten beri kullanılmaktadır.

Bu meyve, goji kirazı, Tibet goji meyvesi veya Tibet kirazı olarak da bilinir.

En ehemmiyetli bileşenler

Bu meyvenin zaferi yiyecek kompozisyonundan gelmektedir. İçeriğinde şunlar vardır:

  • Vitaminlar B1, B2, B6, C ve E
  • Beta karoten
  • Likopen
  • Mineraller Kalsiyum, Potasyum, Selenyum, Demir, Çinko, Germanyum
  • Lutein
  • Esansiyel amino asitler

Kurt üzümünün özellikleri

Bu yiyeceklerin namı dünya çapında gelişmeye devam ediyor. Bu, büyük oranda özelliklerinden dolayıdır.

Herkes bu meyveden büyük fayda sağlıyorsa da, en büyük faydalar bayanlar içindir.

Şimdi donakaltıcı avantajlarından kimilerine bir göz atalım:

1. Genel sıhhati iyileştirir

Bu meyvedeki bileşenlerin çoğu, dünyada öğrenilen en iyi natürel antioksidanlardandır.

Buna ek olarak, havuçtan daha fazla beta-karoten kapsar. Beta-karoten, hücresel bozulmalardan mesul olan özgür radikallerin neden olduğu zararla çabaya katkıda bulunur.

Bu meyve erken ihtiyarlamanın tesirlerini tersine çevirir.

Öte yandan, sihrime hormonunu uyarır. Bu hormon beden yağını eksiltmekten mesuldür. Ayrıca, etkilenen dokular için uyku, hafıza ve doku onarımını geliştirir.

2. Kansere tutulma olasılığını azaltır

2009’da yapılan bir araştırmaya göre, kurt üzümü yemek kanser üretmekten mesul hücresel değişinimleri yavaşlatıyor. Bunun sebebi antioksidan özellikleri ve germanyumudur.

Buna ek olarak, karaciğerinizi de takviyeler ve gözetir. Bu aynı zamanda karaciğer sirozunu önler.

3. Kolesterolü kumpasa sokar

Bildiğiniz gibi, kolesterol genellikle HDL iyi kolestrol ve LDL kötü kolestrololarak ikiye parçalar. Bu sebeple, seviyenizi balanslı yakalayan sıhhatli bir perhiz öneririz.

Yediğiniz besinler, kolesterolünüzü öteki şeylerle beraber tertip etmeye destekçi olabilir. Bunlara egzersiz ve sindirimi tertip eden natürel seçenekler dahildir.

Kolesterolünüzü, kapsadıkları beta-sitosterol sayesinde goji meyveleri ile dengeleyebilirsiniz. Bu, kolesterol balanssızlıklarının rehabilitasyonunda tesirli olan muhteşem bir kimyevi bileşiktir.

Öte yandan, bu besinde de flavonoidler vardır. Bunlar, kan damarlarının tamamen çalışmasını sağlamakla vazifelidir. Ayrıca, kolesterolün damarlarda birikmesini de engeller.

4. Kilo kaybını artırır

Kolesterolünüz düştükçe, bedeninizde depolanan yağ günden güne enerjiye dönüşür.

Amaç kurt üzümünün alımını kumpaslı egzersiz ile birleştirmektir. Böylece sıhhatli bir biçimde kilo kaybedersiniz.

5. Kalbinize destek eder

Kalp, insan bedenindeki en ehemmiyetli uzuvlardan biridir. Bu anlamda, onu muhtemel olan en iyi gidişatta yakalamak önemlidir.

Kurt üzümünü kumpaslı olarak yemek büyük miktarda destekçi olabilir. İçeriğindeki antosiyanin sayesinde koroner atardamarlarınızı güçlendirir.

Ayrıca, bu meyvelerin içinde cyperone da vardır. Bu, kalbinizdeki kan tazyikini tertip etmeye destekçi olan bir fitokimyasal maddedir.

6. Göz sıhhatini geliştirir

Bir an durup düşünürseniz, gözlerinizin en çok kullanılan uzuvlarınızdan biri olduğunu fark edeceksiniz.

Onları birden çok etmene maruz vazgeçeriz. Netice olarak, ehemmiyetli derecede eskimeye maruz kalırlar. Genel olarak, bu gidişat gözlük kullanımı veya cerrahi müdahale ile sonuçlanır.

Bu meyve, göz sıhhatinizi iyileştirmeye destekçi olan bir hayli mucizevi natürel ilaçtan biridir. Bileşenleri maküler yozlaşmayı ve kataraktları önler.

Bir cevap yazın