Kuru Ciltler Ve Egzamaya İyi Gelen İnanılmaz Yağ

Egzama ile baş edenler, ne kadar kötü bir hastalık olduğunu öğrenirler. Hastaları kurtulmak için ellerinden geleni yapsalar da insanın peşini vazgeçmeyen cinsten bir hastalıktır.

Çoğu birey kimyevi dolu kremlerin egzamaya çözüm olacağını düşünür. Bu cins kremler kısa vadede zaferli olsa da uzun vadede zaferli değildir.

Egzama natürel yollarla kurtulmanız için size dayanakçı olacak şahane bir nebat var. Avustralya’da yetişen Hint defnesi egzama, sivilce ve sedef hastalığına iyi geliyor.

Hint defnesi olarak adlandırılan ağaçtan elde edilen renksiz ve kokusuz yağ 19. asırdan beri seçenek tıpta kullanılıyor.

Avustralya’nın kırsal kesiminde yaşayanlar Hint defnesi yağını kullanan ilk kişilerden.

Yeniden yağdan evvel ağacın yaprakları çay yapılarak içiliyordu. Antiseptik tesirleri olan çayı, cilt meseleleri, enfeksiyonlar ve sızılara iyi geliyor.

1920 senesinde ilk defa Avustralyalı bilim insanları Hint defnesi yağının verimlerini araştırmaya başladılar. O günden itibaren yağ yaygın bir biçimde kullanılmaya başlandı.

İşte Hint Defnesi Yağının İyi Geldiği 7 Şey

1- Enfeksiyonlar ve Yaralar

Ağacın antibakteriyel özellikleri sayesinde enfeksiyonlardan korunabiliyorsunuz. Yağı meseleli bölgeye damlatın ve üstüne gazlı bez koyup bir gece bekletin. Bakteriyi bedenden kovan yağ cildinizin daha süratli iyileşmesini sağlayacaktır.

2- Egzama ve Sedef Hastalığı

Yağın antiinflamatuvar tesiri de yüksek. Lavanta yağı, Hint defnesi yağı ve hindistancevizi yağını karıştırıp egzama ve sedef hastalığıyla savaşabilirsiniz.

3- Sivilce

Yağ, sivilcelerden kurtulmak için de kullanılıyor. Birkaç damla yağı iki yemek kaşığı balla karıştırıp pamuk dayanağıyla sivilcenin üstüne sürün. Birkaç dakika sonra bölgeyi yıkayın. Neticeleri kısa zamanda göreceksiniz.

4- Ayak Mantarı

Hint defnesi yağı, ayak ve tırnak mantarına da iyi gelmektedir. Birkaç ay süresince yağı tırnağınıza kesintisiz uygulamanız halinde verimlerini göreceksiniz. Ayak mantarı içinse, Hint defnesi yağı ve hindistan cevizi yağını karıştırıp uyumadan evvel ayağınıza masaj yapmalısınız.

5- Deodorant

Hint defnesi yağının bir hayli şeye iyi geldiğini kavramışsınızdır. Yeniden Hint defnesi yağı, hindistan cevizi yağı ve bikarbonatı karıştırarak natürel bir deodorant elde edebilirsiniz.

6- Saç ve Kafa Derisi

Hint defnesi yağıyla şampuan da yapabilirsiniz. Hint defnesi yağı, aloe vera, hindistan cevizi yağı ve lavanta yağını karıştırarak şampuan elde edebilir veya yalnızca şampuanınıza Hint defnesi yağı ilave edebilirsiniz. Kepeklere ve saç dökülmesine iyi gelecektir.

7- Banyo Temizliği

Hint defnesi yağı paklikte de kullanılıyor. Özellikle banyoda şahaneler yaratıyor. Yağ, bakteri ve küfe olağanüstü tesirli. Tek yapmanız gereken suya Hint defnesi yağı karıştırmak.

Ne olursa olsun Hint defnesi yağını harcamayın. Aksi halde zehirlenebilirsiniz. Yeniden yağa olasılığı da var. Ancak yukarıyadaki usulleri uygulayabilirsiniz.

Hint defnesi yağının mucizelerinden herkesin haberdar olması için paylaşın.

Bir cevap yazın