Lahana Yaprağı Mucizesi

Her sabah kesintisiz baş sızısı ile uyanıyorsanız gece yatağa uyumadan evvel bacaklarınıza saracağınız lahana yaprağının bereketini yalnızca 1 gecede, sabah kalktığınızda görebilirsiniz.

Çünkü gece uyurken sardığımız lahana yaprakları bedenimizdeki sızıları mıknatıs gibi sürükleyip alır. Lahana yaprağının öbür bir özelliğide bedenimizin emin bölgelerindeki ağrılarada çok iyi gelir.

1- Darbeyle oluşan şişliklere lahana yaprağı çok faydalıdır

Gün içerisinde istemeden çarptığımız elimiz veya bacağımızda sızılı biçimde bir şişlik oluştu. Hemen şişlik oluşan bölgenin üzerini lahana yaprağı ile sarın ardından üzerine sargı veya bandaj bezi ile hoşça sarın. Ellerimizde ayaklarımızda veya bileklerimizde oluşan şişliklerin bir gecede geçtiğini göreceksiniz.

2- Lahana yaprağının Tiroid bezinede çok verimi vardır.

Bir çoğumuzda olan Tiroid bezindeki anormalliklerin tertip edilmesi içinde natürel usullerde sınayabilirsiniz. Gece uykuya uyumadan evvel lahana yaprağını boğazınıza sarıp uyuyabilirsiniz.

3-Başınızmı ağrıyor lahana yaprağı onada çok faydalıdır

Gün süresince bitkinlik ve strese bağlı olarak baş sızılarına maruz kalabilirsiniz. Kafanıza koyacağınız lahana yapraklarının düşmemesi için şapka stili şeyler takabilirsiniz. Bir hafta içerisinde ara ara yaptığımız bu uygulamanın tesirine inanamayacaksınız.

4-Göğüslerinize lahana yaprağı sararak sızılarınızdan kurtulabilirsiniz

Özellikle yeni doğum yapan ve emziren bayanların göğüslerinde sezdikleri sızılar için natürel bir sızı kesici oluyor bildiğiniz lahana yaprakları. Meme içindeki sütün tamamen boşalamaması vaziyetinde ve emzirmenin getirdiği acı ve sızılar çekilmez olduğunda lahana yapraklarına başvurabilirsiniz.

Yapmanız gereken ise çok kolay. Lahana yapraklarını soğuk suyla yıkayıp sap kısımlarını kesin. İkiye ufaladığınız yaprakları sütyeninizin içine yardım yaparak göğüslerinizi anlayacak biçimde yerleştirin. Yaprakların ısındığını sezdiğinizde başka bir deyişle vasati 20 dakika beklettikten sonra yaprakları çıkartın. Kısa vakit içinde sızılarınızın eksildiğini ve hafiflediğinizi fark edeceksiniz.

Resmen mucize!

Lahana yaprakları başka hangi bölgelerdeki sızılara iyi geliyor?

Üstelik bu kadarla da hudutlu değil. Lahana yaprakları yalnızca göğüs sızıları için değil bir hayli sızı için de mıknatıs vazifeyi görüyor. Sırayla bakalım.

  • Çarpmaya bağlı bacaklarda, kollardaki şişlikler için:  Hepimizin başına geliyor. Gün içinde elimizi, bacağımızı istemeden bir yerlere çarpıyoruz ve bunlar da sızılı şişlikler olarak bize geri dönüyor. Bu sızıyı eksiltmenin ve şişlerden kısa vakitte kurtulmanın bir yolu ise o bölgeye lahana yaprakları sarmak. Buz kompresi de uygularsanız şişliklerin bir gecede geçtiğini göreceksiniz.
  • Tiroid bezleri için: Şayet tiroid bezinizin çalışmasında mesele varsa boğaz bölgenize lahana yapraklarını sarın ve sargılayın. Gece bu biçimde yattıktan sonra sabah yaprakları çıkartın.
  • Baş sızısı için: Stres ve bitkinlik nedeniyle yaşadığınız baş sızılarından kurtulmak için de lahana yaprakları birebir. Lahana yapraklarını baş bölgenize sarın ve bir bere/şapkayla yakalatın. Sızının eksildiğini sezdiğinizde yaprakları çıkartın

Bir cevap yazın